چهارشنبه , 4 خرداد 1401

گل آرایی مدرن دو طبقه

برای شروع گلآرایی ابتدا یك بیس دو طبقه را آماده میكنیم. طبقه بالای بیس را به اندازه‌ی بزرگتر و طبقه پایین بیس را كوچكتر در نظر می‌گیریم. البته بسته به محل گل‌آرایی سایز طبقات را مشخص می‌كنیم. مهم‌ترین مسئله در طراحی، مورد استفاده‌ی گل‌آرایی می‌باشد. به عبارت دیگر نوع مكان و دكوراسیون محل قرار گرفتن گل خیلی مهم می‌باشد.
ابتدا طبقه پایین را درست می‌كنیم و ارتفاع طبقه پایین را معمولاً كم می‌گیریم. دو گل اصلی آفتاب‌گردان و داودی هستند كه بدلیل بزرگ بودن از دو طرف دید دارند. قسمت پائین سبد را با كمی خزه میپوشانیم سپس گل‌هایی مانند آفتاب‌گردان، داودی و نخل مرداب را در آن تزیین میكنیم.
اگر پایه دو طبقه در دسترس نبود از گلدان سفالی یا سرامیك استفاده میكنیم و داخل گلدان را با سنگ ریزه پر میكنیم و وسط گلدان را با تنه درخت یا نی­هایی كه معمولاً در طبیعت وجود دارند تزیین میكنیم. این گلآرایی با رنگ‌های شاد برای كنار میز نامزدی مناسب است.
همچنین قسمت بالای بیس را با كمی خزه میپوشانیم و آن را با گل‌های داودی مینیاتوری، استاتیس ، سرخس و مریم تزئین میكنیم. از گل‌های مریم در وسط گلآرایی بطور نسبتاً زیاد استفاده میكنیم تا كار كشیده‌تر باشد و اطراف آن را با گل‌های دیگر كه در قسمت پایین بكار بردهایم پر میكنیم و آن را با كاغذ­های رنگی تزئین میكنیم. هر چقدر گل‌ها و برگ‌ها دارای رنگ‌های بیشتر و سایز‌های متفاوتی باشند، گل‌آرایی نمای بیشتری خواهد داشت. این گل‌آرایی یك طرح مدرن و فانتزی است. حتی از گل‌های دیگر مانند صد تومانی، آنتریوم و زنبق هم می‌توان استفاده كرد. شاخه‌های لیندا را در كنار مریم برای پر كردن فضای عمودی استفاده می‌كنیم.
در این گلآرایی باید قرینه سازی رعایت بشود و گل‌ها به تناسب در همه قسمتها بكار برده شوند.
چنانچه این گلآرایی برای كنار در ورودی استفاده میشود باید قسمت بالای بیس كوچكتر و قسمت پایین آن بزرگتر باشد.
این نوع گلآرایی در سالنها، مراسم عروسی، كنفرانسها و سفارتخانهها بكار برده می‌شود.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *