چهارشنبه , 4 خرداد 1401

گل آرایی Horizontal (افقي)

ابتدا طرح گلآرایی را با برگهای سیكاس مشخص میكنیم. این گل‌آرایی از نوع مركزی است یعنی مركز كار را با گل اصلی (لیلیوم) پُر می‌كنیم و بقیه‌ی گل‌ها از این قسمت منشعب می‌شوند. برای هماهنگی با ظرف از رُزهای صورتی نیز استفاده می‌كنیم. محدب بودن وسط كار را در نظر داشته تا سطح كار خیلی صاف نشود. همچنین جلو و پشت ظرف را نمی‌پوشانیم تا ظرف دیده شود. از گل‌های آلستومریا و میخك صورتی هم استفاده می‌كنیم. صدتومانی در مركز گل قرار می‌گیرد. بیشتر كار را با گل‌های سفید و برگ‌های سبز پُر می‌شود و گل‌های صورتی را كمتر و فقط برای هماهنگی با كار، استفاده می‌كنیم. گل‌های مریم در تمامی سطح گلآرایی و برای كشیدگی كار، در سطح افقی استفاده می‌شود. ارتفاع گل‌آرایی در حدی است كه افراد دور میز همدیگر را ببینند. یك شمع بلند را در مركز گلآرایی قرار میدهیم كه دكور جالبی برای میز شام است. معمولاً شمع سفید رنگ استفاده می‌شود تا با گل‌ها هماهنگی داشته باشد.
در این گلآرایی از گل‌های مارگیرت، داودی و برگ‌های بنجامین نیز استفاده میكنیم. پُر كننده‌هایی مثل لیسانتیوس و استاتیس نیز استفاده می‌شوند.
گلآرایی افقی نیازی به روبان ندارد بلكه میتوانیم گل‌ها و میوههای خشك را در آن تزئین كنیم. استفاده از ظرف بلند و ارتفاعدار در این گلآرایی خیلی مناسب نیست بلكه ظرفهای تخت و كوتاه بطوریكه در سطح میز خوابیده باشد، پسندیدهتر است .
این گلآرایی برای روی میز كنفرانسها بسیار جالب و دیدنی است. می‌توان یك گل افقی را در وسط میز و ۲ عدد گل توپی یا گِرد را در دو سر میز قرار داد.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *