سه شنبه , 3 خرداد 1401

ساخت حلقههایی با گل خشك

موارد استفاده از حلقه هایی كه با گل خشك تزئین میشوند، بسیار زیاد است. زیرا تزئینات با گل خشك ماندگارتر و دائمیترند. این حلقهها بر روی در آپارتمان­ها، روی ستون سالن‌ها، و روی دیوارها مورد استفاده قرار میگیرند.
در كشورهای غربی عقیده خاصی به وجود حلقههای روی در دارند و معتقدند كه پلیدی و بدی از داخل حلقه نمیتواند وارد خانه شود.
ساخت بیس حلقه‌ای
انواع حلقه‌ها:
۱- حلقه‌های چوبی كه در بازار هم وجود دارند؛
۲- حلقه‌های جدید كه با فوم درست شده‌اند؛
۳- از شاخههای بید قرمز بدلیل انعطاف زیاد هم حلقه درست می‌كنند.
البته گاهی شاخهای از بیس خارج می‌شود كه مشكلی نیست و بعد از اتمام كار آن را حالت میدهیم. این حلقهها را میتوانیم در سایزهای مختلف به اشكال مختلف از جمله قاب عكس، قلب و حتی به شكل توپ ساخت. با بافت درهم توپهای زیبایی را میسازیم و چنانچه برگهای چوبی بزرگتر و كلفتتر باشند ممكن است خوب بافته نشوند، لذا به كمك سیم آن‌ها را مهار میكنیم.
برای تزیین حلقه‌های ساخته شده از روبانها یا گلهایی كه هماهنگی رنگی نیز داشته باشند استفاده میكنیم و هم‌چنین گلهای مورد نظر را بوسیله چسب بر روی بیس می‌خوابانیم.
طرز استفاده از حلقههای پارچهای
حلقههای اسفنجی یا فومی را با روبان یا یك پارچه رو تختی بطوری كه اصلا ‌ً حلقه دیده نشود، می‌پوشانیم. این حلقه برای در اتاق خواب و یا اتاق بچهها كه لوازم مورد علاقه بچهها روی آن چسبانده شده است، مناسب می‌باشد.
حتی می‌توانیم دو حلقه كه یكی كوچكتر باشد و درون حلقه‌ی بزرگتر قرار گیرد درست كنیم و سپس آن را تزیین كنیم. برای تزیین این حلقه از میوههای خشك و جنگلی مثل انار و بلوط استفاده می‌كنیم. البته میتوان حلقههای فومی را با گل‌های شاخه‌ای كشیده كاملاً بپوشانیم و بوسیله‌ی سیم آن‌ها را به دور حلقه‌ی فومی محكم ‌كنیم. حلقه‌هایی را كه با ساقه‌های خشك مختلف درست شده‌اند را حلقههای نافرم یا وحشی میگویند. بیشتر آن‌ها را برای در ورودی باغ، ویلا یا جایی كه زیاد فرمی نداشته باشد استفاده میكنند.
در بعضی از قسمت‌های این حلقهها میتوان از روبانهایی كه از كَنَف هستند استفاده كرد. همچنین در تزیین آن از میوههای خشك جنگلی هم استفاده می‌شود.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *