پنج شنبه , 20 مرداد 1401

8 روش براي كسب حقوق بيشتر هنگام استخدام

8 روش براي كسب حقوق بيشتر هنگام استخدام
مصاحبه را انجام داده و همه را تحت تاثير مهارت ها، اشتياق و مدارک تحصيلي خود قرار داده ايد، و اکنون براي مرحله ي دوم مصاحبه دعوت شده ايد. ميدانيد که قصد استخدامتان را دارند.
مشکل اينجاست که شما حقوقي بيش از آنچه آنها خود پيشنهاد داده اند مي خواهيد. اما آيا مي دانيد که چطور تصميم گيرنده ها را براي تخصيص حقوق بيشتر براي شما بدون منصرف کردنشان از استخدامتان متقاعد کنيد؟
همه چيز بستگي به آمادگي قبلي، رفتار و عملکردتان دارد. در اينجا به نکاتي اشاره مي کنيم که به شما کمک مي کند.
1- تحقيقات لازم را انجام دهيد
تا مي توانيد درمورد ميزان پرداختي هاي شرکت مورد نظر اطلاعات جمع آوري کنيد. هر چند تا مدرک دانشگاهي و گواهينامه هاي مختلف هم داشته باشيد، اتحاديه ها و كمپاني هاي شراکتي معمولاً در تغيير ميزان حقوق انعطاف پذيري کمتري دارند.
در قسمتي از تحقيقاتتان بايد حداقل حقوق درخواستي خودتان را تعيين کنيد. اگر ميبينيد که حقوق پيشنهادي آنها از حداقل حقوق شما هم پايين تر است، بهتر است که وقت خود را تلف نکنيد. دليلي ندارد که وقت خود را صرف مصاحبه هاي شرکت ها و کارخانه هايي بکنيد که نمي توانند دستمزد و حقوق دلخواه شما را برآورده کنند.
2- پيشنهاد اول را شما ندهيد
قسمت حقوق پيشنهادي را در فرم استخدام خالي بگذاريد و هيچ حقوق مشخصي را تعين نکنيد. اگر از همان ابتدا حقوق بالايي را پيشنهاد دهيد، روي نظر مسئولان براي استخدام شما تاثير خواهد گذاشت. شايد هم مبلغي کمتر از آنچه رئيس برايتان در نظر گرفته بوده بنويسيد و با اين کار حقوقتان کمتر شود.

3- ارزشهايتان را بشناسيد
ببينيد آيا در موضع قدرت هستيد. اگر شرکت ها و جاهاي ديگر به دنبال شما هستند، مي توانيد از آن براي اعمال قدرت و نفوذ استفاده کنيد. اما حواستان باشد که خيلي هم روي اين مسئله تاکيد نکنيد. بيش از حد مطمئن و دلگرم بودن هم ممکن است برايتان مشکل ساز شود.
4- بگذاريد اول آنها مسئله ي حقوق را مطرح کنند
نبايد شما خودتان مسئله ي حقوق را به ميان آوريد. و وقتي از شما حقوق پيشنهاديتان را سوال کردند، حدود قيمتتان را بدهيد، اما بگوييد که اين قيمت باز جاي بحث دارد و ديگر ساکت شويد و بحث راه نياندازيد.
5- فوايد مهارتهايتان را مطرح کنيد
وقتي درمورد شغل گذشته تان صحبت مي کنيد، دستاوردها و پيشرفت هايتان را توضيح دهيد. تمام موفقيت هايي را که براي شرکت قبلي به دست آورده ايد را براي آنها بازگو کنيد. حتي اگر پاداشي هم در اين زمينه دريافت کرده ايد، آن را هم مطرح کنيد. با اين کار آنها شما را به عنوان فردي فعال و باکفايت خواهند ديد.
6- متعجب نگاه نکنيد
وقتي مصاحبه کننده، حقوق پيشنهادي شرکت را برايتان مطرح کرد، فقط سرتان را تکان دهيد، گويي که در حال بررسي هستيد، اما ساکت بمانيد. اما اگر قيمت پيشنهاديشان خيلي کمتر از توقع شما باشد، کمي تعجب کردن کاملاً لازم است.
7- عاقلانه رفتار کنيد
با توجه به تحقيقاتي که انجام داده ايد، مي دانيد که حقوق پيشنهاديشان خيلي پايين است. نيازي به بحث و دعوا نيست. اينجا بايد ريسک کنيد. بلند شويد و به آنها بگويد که اين ميزان حقوق برايتان کافي نمي باشد. دو احتمال وجود دارد، يکي اينکه همان موقع فايل استحدام شما را بسته و فراموشتان مي کنند، يا اينکه اگر به نظرشان قابليت هاي خوبي داشته باشيد، روي مسئله ي حقوق تجديد نظر مي کنند.

8- انعطاف نشان دهيد
اگر واقعاً اين کار را مي خواهيد، پس لازم است که کمي هم شما از خودتان انعطاف نشان دهيد. البته پول مهم است، اما گاهي اوقات مسائل مهمتري هم در يک کار وجود دارد. پس اگر آنها انعام ها و پاداش هاي ويژه اي برايتان در نظر گرفتند، شما هم کمي کوتاه بياييد.
خودتان را باور داشته باشيد
اگر خودتان و مهارتها و قابليت هايتان را باور داشته باشيد، با اعتماد به نفس بيشتر جلو خواهيد رفت، و حتماً موفق خواهيد شد که آنها را متقاعد به دادن حقوق دلخواهتان کنيد.
با آمادگي قبلي، کمي روانشناسي، و استفاده از مهارت هاي اجتماعيتان، با تکيه بر قابليت هايتان، مي توانيد به هدفتان دست يابيد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *