جمعه , 15 مهر 1401

گاف جدید بزرگ در مرورگر مایکروسافت

یک آسیب‌پذیری تازه روی مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت کشف شده که بر شمار خرابکاری‌های این مرورگر ضعیف افزوده است و کاربران را نگران کرده است. این آسیب‌پذیری چیست؟
آسیب‌پذیری این مرورگر، اجازه می‌دهد که هکرها بتوانند جابجایی ماوس ما را بر روی صفحه نمایش ردیابی کنند و در حقیقت یک نگاه خود را همیشه بر اعمال و رفتار ما بدوزند.
به خاطر همین توصیه می‌شود اگر با اینترنت اکسپلورر اینترنت گردی می‌کنید حتما و حتما از کیبورد و «ترک پد»ها استفاده کنید و دست به ماوس خود نزنید.
شرکت اسپایدر، کاشف این سوتی شرکت مایکروسافت است و می‌گوید که این مشکل در نسخه‌های ۶ تا ۱۰ وجود دارد و حتی زمانی که شما این برنامه را در حالت جمع شده در زیر صفحه قرار می‌دهید هم کارهایتان را قابل ردیابی می‌کند.
با وجود این مشکل بزرگ،‌ یک هکر تنها نیاز دارد تا فقط از طریق یک باکس آگهی روی سایتی که بازدید می‌کند، شما را ردیابی کند و کلمات عبوری را که با ماوس وارد می‌کنید شناسایی کند.
شرکت‌های تحلیلگر، این مشکل را در اکتبر به مایکروسافت گفته‌اند اما این خبر رسانه‌ای نشده بوده است. شرکت مایکروسافت گفته بوده که این مشکل را تشخیص داده اما برنامه فوری برای حل آن ندارد.
کاشف این مشکل، گفته که در حال حاضر شرکت‌های تحلیلگر، همچنان می‌توانند از این مشکل برای ردیابی کاربران استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *