جمعه , 15 مهر 1401

کريستينا آگوريلا(Christina Aguilera)

نام :کریستینا ماریا آگولیریا

تولد : هیجده دسامبر 1980

نام کوتاه: کریسی

 کريستينا آگوريلا(Christina Aguilera)

خواننده و مدل مشهور کريستينا ماريا آگوريلا در ۱۸ دسامبر ۱۹۸۰ در استانت آيلند نيويورک متولد شد . پدرش يک نظامی درجه دار و مادرش يک موسيقیدان و نوازنده بود .
کريستينا در سن ۹ سالگی به عنوان يک ستاره به عضويت کلوپ مشهور ميکی موس درآمد (( جايی که بريتنی اسپيرز و اعضای گروه انسينک و خيلی های ديگه از اونجا شروع به کار کردند ))‌ او در اين کلوپ تجربيات بسياری در زمينه خواننده شدن کسب کرد که از مهمترين آنها ميتوان به آهنگ All i wanna do ( همه آنچه که ميخواهم انجام دهم ) را نام برد . اين آهنگ به صورت دو صدايی و با همکاری ستاره پاپ ژاپنی > کيزو ناکانيشی < در ژاپن اجرا شده !
در سال ۱۹۹۸ دروازه های موفقيت به سرعت به روی کريستينا باز شد . در اين سال او آهنگ reflection ( انعکاس تفکر ) را برای کارتون مشهور و زيبای مولان که متعلق به ديسنی بود را ضبط کرد و خواند . و اين آهنگ صعود سريع او را به سوی ستاره شدن تضمين کرد . چرا که در مدت کوتاهی بعد از خواندن اين آهنگ او اولين آلبوم خود را به بازار موسيقی عرضه کرد . که آهنگ برگزيده اين آلبوم به نام ginie in bottle پر طرفدار ترين و پرفروش ترين در آمريکا شد و اين آلبوم جايزه Grammy را نصيب کريستينا ساخت . اما موفقيت های او به همينجا ختم نميشود ! وی در سال ۲۰۰۰ به خاطر دو آهنگ به نام های What a girl wants ( آنچه که يک دختر ميخواهد ) و All i want is you ( آنچه که ميخواهم تويی ) دوباره در بالای جدول بهترينهای سال قرار گرفت . و در ادامه انتشار مجموعه اسپانيايی mi reflejo و يک ترجمه از آهنگ La bella`s برای تراک صدايی فيلم مولن روژ اين ستاره را مورد توجه عموم مردم قرار داد .
در سال ۲۰۰۲ کريستينا برای دومين آلبومش يک عکس سکسی بحث انگيز را بر روی جلد آلبوم خود قرار داد . و بر خلاف تصور خيلی ها اين کار او به معروفيتش اضافه کرد و از آن به بعد او به يک چهره سکسی مشهور شد !
اولين آهنگ منحصر به فرد اين آلبوم به نام dirrty بحث مشابهی را برای ساخت موزيک ويدئو ی آن پيش کشيد ! ( يعنی اين موزيک ويدئو هم سکسی بود !)
در اينجا بايد بگم که کريستينا بر خلاف تصور همگان روابط نامشروع زيادی نداشته . اولين رابطه او با جاستين ( خواننده ) شروع شده و چون آغاز رابطه او با جاستين به دليل دشمنی و حسادت و کينه عجيب او با بريتنی ( خواننده ) بوده اين رابطه هم زياد دوام نداشته ! (( همون طور که ميدونيد جاستين قبلا با بريتنی رابطه داشته و حتی قرار بوده با هم ازدواج کنند!! ولی به دلايلی اين رابطه بهم خورد ! )) و به تازگی هم کريستينا در فوريه سال ۲۰۰۵ اعلام کرده که با مدير اجرايی ( مجری شوها و موسيقی ) جوردن براتمن نامزد کرده .


خواننده محبوب و جوان آمریکا که اول در سبک پاپ شعر می خواند و یک دفعه مسیر خود را عوض کرد و به سبک راک روی آورد در فیبریه 2000 جایزه Grammy را دریافت کرد و در 2001 در بین صد چهره زیبا از نظر مجله FHM در رده بیستم قرار گرفت.

پدر او اکوادری و مادر او ایرلندی است.

صحبتهای مبنی بر اینکه او از بریتنی اسپرز متنفر است از بیان خودش همگی شایعه است و او هیج گونه مشکلی با بریتنی و همین طور بریتنی با او ندارد. کریسی ،بریتنی را یک انسان سخت کوش می داند و هر وقت بریتنی یک کار بزرگ را انجام می دهد کریسی احساس غرور و افتخار می کند.

دیگر اینکه شعر های تهین آمیز امینم(Eminem) به کریستینا همگی دروغی بیش نیست مبنی بر اینکه در یکی متن یکی از آهنگهایش با نام «سایه نازک / slim shady » به او تهمت فحشا بسته است.

این را هم بگویم او از خوانندگی را از سن شش سالگی از مدرسه اش شروع کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *