سه شنبه , 18 مرداد 1401

نان کرسنت فرانسوی

در این بخش از پی سی پارسی طرز تهیه یک نان فرانسوی را آموزش خواهیم داد.

نان کرسنت فرانسوی

طرز تهیه رول نان کرسنت فرانسوی در خانه

زمان آماده سازی : 1 ساعت

زمان پخت : 20 دقیقه

مواد لازم برای 12 رول

کره یک چهارم فنجان

عسل یک چهارم فنجان

شیر دو سوم فنجان

آرد 2تا 3 و نیم فنجان

مخمر خشک فوری 2و یک چهارم ق چ

نمک 1 ق چ

تخم مرغ 2 عدد بزرگ

نان کرسنت فرانسوی

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه رول نان کرسنت فرانسوی در خانه آشنا میکنیم .

قابلمه ای کوچک را روی حرات متوسط به پایین گذاشته کره ، عسل و شیر را اضافه کرده گرم کنید تا کره ذوب شود و شیر شروع به بخار شدن کند ولی به جوش نیاید . سپس از روی حرارت برداشته 5 دقیقه کناری بگذارید تا به دمای 50 – 60 درجه برسد .

سر خمیر گیر همزن را وصل کرده و 1 و نیم فنجان آرد را به همراه مخمر و نمک در کاسه بریزید سپس مخلوط شیر را اضافه کرده همزن را روشن کنید تا مواد مخلوط شود . تخم مرغ ها را یکی یکی با کمی فاصله از هم اضافه کنید یکدست که شد بقیه ی آرد را یک چهارم فنجانی اضافه کنید تا زمانی که خمیر از دور کاسه جمع شود .

بعد از آن 5 – 8 دقیقه دیگر به هم زدن خمیر ادامه دهید تا کشدار شود و خمیر را گرد کرده در کاسه ای که با کره کاملا چرب شده گذاشته رویش را پوشانده و 1 ساعت یا بیشتر در محلی گرم بگذارید حجمش دو برابر شود .

بعد از آن چند بار خمیر را ورز داده و مشت بزنید تا هوای اضافه اش گرفته شود دوباره رویش را پوشانده یک ربع دیگر بگذارید استراحت کند .

خمیر را روی سطح کار به اندازه ی دایره ای 30 سانتی باز ک نید و با یک پیتزا بر یا چاقوی تیز به 12 مثلث مساوی برش بزنید و هر برش را از سمت باریک تر به سمت قاعده مثلث رول کنید و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده شده بچینید و رویشان را پوشانده نیم ساعت دیگر بگذارید استراحت کند .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود و رول ها را به مدت 20 دقیقه در فر بگذارید بپزند سپس از فر بیرون آورده بلافاصله با قلم مو رویشان کره بکشید و به صورت گرم یا هم دما با محیط سرو نمایید. نان ها کرسنت را بهتر است در همان روز مصرف کنید و باقیمانده ی نان را هم میتوانید تا 3 روز در ظرف دربسته بدون نفوذ هوا در اتاق نگهداری نمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *