جمعه , 21 مرداد 1401

شيوع آنفلوآنزاي جديد در كشور

شيوع آنفلوآنزاي جديد در كشور

ايرج خسرونيا ، رييس جامعه متخصصان داخلي ايران از شيوع نوع جديد آنفلوآنزاي ويروسي در فصل بهار در كشور خبر داد و گفت: منشا اين بيماري ويروسي، احتمالا مسافراني هستند كه از خارج كشور به ايران مي آيند.

به گزارش ايرنا در روز سه شنبه 1 ارديبهشت 88،”ايرج خسرونيا” گفت: علائم عمده ي اين بيماري ويروسي اسهال و استفراغ شديد، دل درد شديد، سردرد و تب است.

اين متخصص داخلي، گفت: ويروس آنفلوآنزاي جديد از طريق دست دادن، بوسيدن، سرفه و آب و غذاي آلوده به افراد منتقل مي شود.

خسرونيا در خصوص مدت زمان ماندگاري اين ويروس در بدن گفت: ويروس جديد آنفلوآنزا ممكن است دو تا سه روز در بدن فرد مبتلا بماند.

علائم عمده ي اين بيماري ويروسي اسهال و استفراغ شديد، دل درد شديد، سردرد و تب است. با مشاهده ي اين علائم در خود، سريعا به پزشك مراجعه كنيد تا عوارض و تاثيرات ناگوار اين بيماري كه از جمله كاهش شديد آب و املاح بدن، و نفخ شديد معده است را كاهش دهيد.

وي افزود: اين ويروس ممكن است در افرادي كه از قواي جسماني ضعيفي برخوردارند، بيشتر از دو تا سه روز در بدن باقي بماند و در مواردي ممكن است مبتلايان را راهي بيمارستان كند.

رييس جامعه متخصصان داخلي ايران افزود: سالخوردگان و كودكان از جمله افرادي هستند كه ممكن است به علت ضعيف بودن، مدت زمان بيشتري به اين بيماري مبتلا باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *