جمعه , 15 مهر 1401

جای کم خوردن صحیح بخورید

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بهتر است افراد به جای کم خوردن، صحیح خوردن را آموزش ببینند و افراد نیاز به سه وعده غذایی (صبحانه، ناهار و شام) و دو میان وعده (بین صبحانه و ناهار و بین ناهار و شام) دارند.
لازم نیست این وعده‌ها حذف شود بلکه باید در این وعده‌ها از مواد غذایی مناسب استفاده شود تا همان طور که مواد مغذی مورد نیاز مثل پروتئین و ویتامین‌ها به بدن می‌رسد، بدن بیش از حد انرژی دریافت نکند.
فروزان صالحی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ؛ ضمن بیان این مطلب که برای سلامتی باید از همه گروه‌های غذایی به اندازه کافی مصرف کرد افزود: افراد حتماً باید از گروه سبزی‌جات استفاده کنند و شیر و لبنیات مثل کره، ماست و پنیر را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
وی افزود: انجام فعالیت بدنی و ورزش‌هایی مثل دویدن، دوچرخه سواری، شنا و همچنین خوردن غذاها به اندازه کافی، باعث می‌شود که افراد همیشه سالم و تندرست باشند.
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه درباره عادت پرخوری گفت: به خوردن بیش از حد غذا در یک وعده غذایی و یا در طول یک روز، پرخوری گفته می‌شود بعضی اوقات کودکان به دلیل استرسی که دارند بیشتر از نیاز بدنشان غذا خورده و خودشان متوجه این موضوع نمی‌شوند و اگر به صورت یک عادت در بیاید خطرناک است و در نهایت منجر به چاقی می‌شود.
وی تاکید کرد: مواد غذایی چرب، شور و شیرین به سلامتی ضرر می‌رساند و مصرف بعضی از مواد غذایی مانند انواع تنقلات تنها شکم را پر کرده و عملاً نیازهای غذایی ما را برآورده نمی‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *