یکشنبه , 6 آذر 1401

تيامت(Tiamat)

Tiamat ، یه گروهه Symphonic Black Metal ، Goth Metal ، Scandinavian Metal, Progressive Metal . یه گروههیه که اوجه Feeling رو میشه تو آثارشون دید. گروهی که ابتدا با یه کاری مطابق با خصوصیات Death شروع کرد. کارشون رو به طرف Symphonic Metal پیش بردن. یه کاری ارایه کردن که صاحبنظران اون رو بشتر دارای یک جو atmospheric دونستن. استفاده از Keyboard و synthesizer در کنار گیتار با همون نسبت ارجهیت.

تيامت(Tiamat)

Tiamat اولین کارشون رو در سال 1990 منتشر کردن با نام Sumerian Cry . اولین آلبوم برای معرفی Tiamat. صاحبنظرا اونو کافی میدونن. هرچند برخی شون اعتقاد دارن که بیشتر با خصوصیات Death هماهنگی داره . اما در مجموع کاری قابل قبول. استفاده از Synthesizer در کنار Guitar . ریف های سرعتی با هم کاری قشنگ رو تولید کرده. Track های Apothesis of Morbidity و Sumerian Cry رو بهتر از باقی میدونن.
بعد از اولین آلبوم گروه ارنج رسمی و ثابتش رو درست کرد و با کمک
Waldemar Sorychta به عنوان تولید کننده کار بعدی خودشون رو تحت عنوان Astral Sleep منتشر کرد. بیشتر به سمت جو Atmospheric پیش رقتند و کاری رو عرضه کردن که بسیار مورد توجه قرار گرفت. شروع کار با یک Track کوتاه synthesizer instrumentals شروع و با یه همچین Trackی کار رو به پایان میره. استفاره از Keyboard در زمینه کار و صدا و اشعار زیبا کاری زیبا رو ارایه کرده.
سال 1994 و آلبوم
Clouds ! گروه با ابن آلبوم هم سعی خودش رو برای پیش بردن Death به سمت Black متال با استفاده از ساختار آهنگهاشون انجام میداد. اشعار این آلبوم بیشتر توسط Bassist جدید گروه نوشته شد. آلبوم عرضه شد و کاری قوی شناخته شد. استفاده از گیتار Acoustic در اثر ، Atmospheric Keyboard و در هم امیزی دقیق ایندو Track هایی قوی در این آثار رو نتیجه داده ، مثل: The Sleeping Beauty و In a Dream.
بازهم در سال 1994
Tiamat البوم جدیدی رو Release کرد. آلبومی با نام Wildhoney که عده از صاحبنظران اون رو بی نظیر ترین کار گروه میدونن. یه جو ملودیک بسیار زیبا و دلنشین. آهنگهای بعضا بدون Lyric ، اما زیبا . استفاده از Acoustic Guitar در کارهای این آلبوم ، استفاده از Keyboard قوی و زیبا که عموما کارهای این آلبوم بر پایه اون پیش میره ، ریفهای زیبای گیتار که گاهی ملایم و گاهی قوی میشه ، صدای کشیده خواننده گروه ، استفاده از صداهایی مثل صدای پرنده ها ، باریدن بارون و کاره گروهی قوی یک اثر بی رقیب از Tiamat رو بوجود آورده! این آلبوم بی شک بسیار زیباست.
3 سال بعد آلبوم بعدی عرضه شد. این در حالیه که در عرض این 3 سال ارنج گروه تغیرات بزرگی کرده بود.
Deeper Kind of Slumber نام این آلبوم بود. برخی اون رو یک کار متال نمیدونن. این عقیده مخالف هم زیاد داره.. عده ای اون رو یک کاره سنگین میدونن. اما خارج از متال. اما با این حال آلبوم خوبی به شما میاد.

بعد از تغییرات ارنج
Tiamat گروه به کاره خودش ادامه میداد. اما نه با قوت کارهای قبلی از Tiamat. گروه کم کم سبک کارش به سمت Rock در پیش بود. به عبارته دیگه از خصوصیات منحصر به فرد متال در حال جدا شدن بود. آلبوم هاشون رفته رفته کمتر مورد توجه قرار گرفت. اما Tiamat رو با کارهای قوی گذشته همچنان گروهه قوی به حساب میارن. صدای خواننده به وضوح و قدرت باقیه گروهها نیست. بعضا آهنگهاشون حتی بدون شعر و خوانندس. خصوصا در آلبوم Wildhoney. اما با این حال کارها بسیار قوی هستن. استفاده از ریتمهای ملودیک ، بعضا آرام و بسیار دلنشین ، صدای گیتار زیبا و آروم که گاها قوی میشه ، صدای درام که به آرومی همرام ریتم ادامه پیدا میکنه و از همه مهمتر نقش بسزای Keyboard در گروه که بوجود آورنده همون جو Atmospheric هم هست ، همه و همه Tiamat ی رو بوجود آورده که با وجود اینکه نامی ازش کمتر برده میشه اما واقعا بی رقیبه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *