جمعه , 21 مرداد 1401

تقلید ایران خودرو و سایپا از BMW (+عکس)

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ شرکت بی ام دابلیو اتومبیل BMW 600 را در فرانکفورد سال 1957 طراحی کرد با 2 سیلندر ، حجم موتور 585 سی سی و توانی معادل 19 اسب بخار که سرعتش به 62 مایل در ساعت می رسید نکته جالب توجه این است که این کمپانی خودرو سازی چندی بعد این خودرو را با کمی تغییرات ( تغییر در اندازه چراغ جلو و بزرگتر کردن سپر ) توانست در آمریکا به فروش خوبی برساند.

متاسفانه این داستان چیزی حدود 50 سال بعد به گوش کارخانه های خودرو سازی ایران می رسد و دیگر این روش را روش اصلی کار خود قرار می دهند تا جایی که انواع زیادی پراید و پژو را با تغییرات اندک فقط در چراغ و کمی نمای داخلی یا روکش ماشین به فروش بالایی رساندند. فقط فرق ما با آلمانی ها این است که آنها کارشان را ادامه ندادند و پیشرفت کردند ولی کارخانه های ما لذت زیادی بردند و تقلید را به نهایت رساندند و البته امیدی هم به اصلاح نیست چون بازار رقابت در ایران خیلی شدید است و با ممنوع کردن واردات خودرو این رقابت شدید تر هم شده است و مردم برای خرید اتومبیل حق انتخاب بیشتری دارند!
با این تفاسیر ما ایرانیان امید داریم که در 50 سال آینده این دو شرکت خودرو سازی بتوانند به وضعیت فعلی شرکت بی ام دابلیو برسند . در زیر تغییرات گسترده خودروهای تولید داخل برای افزایش فروش آنها را به روایت تصویر مشاهده می کنید .

شاهکار های گران قیمت سایپا
سایپا 141


سایپا 111 نسیم
سایپا هاچ بکسایپا 131


انواع سایپا131
و بزودی شاهکار های جدید هم می آید ….


پراید وانت


شاهکار های ایران خودرو

پژو RDiپژو GLI


پژو ROA

پژو SLX


پژو وانت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *