یکشنبه , 12 تیر 1401

آموزش رفع مشکل کندی وایبر Viber

مدتی هستش که باانتشار بروز رسانی های جدید برای نرم افزار محبوب وایبر ، که از نسخه ۴ به نسخه ۵ رفت مشکلاتی از قبیل کندی سرعت در دریافت پیام ها و یا همچنین کندی در ارسال آن مشاهده شد.

آموزش رفع مشکل کندی وایبر Viber

حتی این مشکل در بروز رسانی های جدید باعث شد تا عده ای از مردم دلیل این کندی را فیلتر شدن این برنامه و یا شکایت اپراتور ها دانستند که در این میان وزیر ارتباطات و فناوری در بیانیه های مختلف دلیل کندی سرعت وایبر را از سوی دولت نمی داند.هرچند وجود چنین شبکه هایی برای دولت از نظر اقتصادی بصرفه نیست اما دلیل کندی آن دولت و اینترنت ایران نیست.

پس از بررسی های مختلف و آزمایش روش های مختلف بر روی این نرم افزار ، متوجه شدیم دلیل این کندی حجم زیاد پیام های قدیمی موجود در Viberشماست که در بروز رسانی جدید با اعمال کد نویسی های جدید باعث دیرکرد در دریافت و ارسال پیام های شما می شود.

حتی در بعضی موارد آن قدر بازیابی یا همان لود پیام های ورودی به طول می انجامد که باعث هنگ کردن گوشی و خروج اجباری از آن می شود.

برای حل این مشکل آموزش زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا وایبر را باز کنید و در صفحه اول برنامه به قسمت تنظیمات (Setting) بروید.

آموزش رفع مشکل کندی وایبر Viber

۲- پس از ورود به Setting با صفحه زیر رو به رو می شوید سپس به گزینه سوم Calls And Messages بروید.

آموزش رفع مشکل کندی وایبر Viber

۳- پس از ورود به قسمت Calls and messages گزینه سوم Clear message history را انتخاب کنید.

آموزش رفع مشکل کندی وایبر Viber

نکته: با انجام این کار کلیه مکالمات شما و پیام های ورودی پاک می شود . پس اگر پیام مهمی را در وایبر خود دارید از آن کپی گرفته و به جای دیگری انتقال دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *