یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

CeBIT افتتاح شد

CeBIT افتتاح شد

جام جم آنلاين: “CeBIT” روز دوشنبه درهاي خود را به روي بازديدکنندگان گشود. بيش از 4 هزار و 300 شرکت، نوآوري‌هاي خود را به مدت يک هفته در هانوفر آلمان به نمايش مي‌گذارند. آرنولد شواتزنگر، فرماندار ايالت كاليفرنيا و آنگلا مركل ، صدراعظم آلمان اين نمايشگاه را افتتاح کردند.


ايالت کاليفرنيا آمريکا، در کنار آلمان، شريک برگزاري نمايشگاه CeBIT سال جاري (2009) است. آرنولد شوارتزنگر، فرماندار اتريشي‌تبار کاليفرنيا، روز دوشنبه 2 مارس در کنار آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، نمايشگاه هانوفر را افتتاح کردند. اين دو بر اساس رسم هميشگي، از فضاي نمايشگاه بازديد كرده و با غرفه‌داران در مورد نوآوري‌هاي سال جاري نيز صحبت کردند.

در پايان اين مراسم جايزه‌ “AmCham Transatlantic Partnership Award” به دليل فعاليت‌هاي شوارتزنگر در زمينه‌ي محيط زيست، از سوي اتاق بازرگاني آمريکا در آلمان به وي اهدا شد.

صدراعظم آلمان و افتتاح نمايشگاه

آنگلا مرکل در سخنراني افتتاحيه اعلام کرد که با وجود اين‌که همچنان زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در حوزه‌ فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات براي آينده وجود دارد، اما نمايشگاه امسال در زمان نه چندان خوبي برگزار مي‌شود. اشاره او به بحران مالي جهاني است که شرکت‌کنندگان نمايشگاه 2009 را به ميزان يک‌چهارم کاهش داده است.

بر اساس برنامه‌ريزي‌ها، آلمان تا سال 2015 ميلادي ده درصد از توليد ناخالص ملي خود را به سرمايه‌گذاري در حوزه‌ آموزش و تحقيق اختصاص خواهد داد. به گفته‌ مرکل، تا سال 2014 بايد سه‌چهارم خانه‌هاي آلمان به اينترنت 50 مگابيت در ثانيه مجهز شوند؛ هدفي که براي رسيدن به آن همکاري همه‌ بخش‌ها ضروري است.

آرنولد شواتزنگر نقش فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در مدرن کردن حوزه‌ي سلامت و بهداشت، مبارزه با گرم‌شدن کره زمين و توليد خودروهاي سبزتر را بي‌بديل خواند.

IT معلق ميان ترديد و اطمينان

دنياي فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات همچنان در شوک بحران مالي جهاني، ميان شک و اطمينان غوطه‌ور است. بر اساس برآوردها، با وجود اينکه ارائه‌کنندگان خدمات اين حوزه در صحنه حضور دارند، اما 60 درصد آنان همچنان منتظر پيامدهاي بحران اقتصادي هستند و دوسوم آنان نيز نشانه‌هاي کاهش مشتريان و پس‌گرفتن سفارش‌ها را به روشني مي‌بينند.

برخي کارشناسان تغيير ساختار شرکت‌ها را راهگشاي بخشي از مشکلات آنان مي‌دانند. هر روز بر تعداد شرکت‌هايي که خدمات خود را به پيمانکاران خارجي واگذار مي‌کنند افزوده مي‌شود. به‌عنوان مثال، ارائه‌کنندگان سرويس ايميل، به‌جاي راه‌اندازي سرورهاي عظيم با هزينه‌هاي هنگفت، از ظرفيت سرورهاي شرکت‌هاي ديگر استفاده مي‌کنند. به اعتقاد کارشناسان، اين روش مي‌تواند جايگزيني براي کاهش هزينه‌ها و گسترش سرمايه‌گذاري‌ها باشد.

دويچه وله


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.