شنبه , 5 آذر 1401

74 سالگی شادترین دوره عمر انسانهاست

اداره کردن یک خانواده ، خرید خانه و اشتغال به نگرانی های افرادی که بین 20 تا 30 سال عمر دارند اضافه می کند و شادی آن ها را کاهش می دهد.
تحقیقات جدید نشان میدهد 74 ساله ها شادترین و راضی ترین افراد را در جمعیت تشکیل میدهند.

محققان متوجه شدند مسوولیت کمتر ، نگرانی های مالی کمتر و داشتن زمان بیشتر برای اختصاص داده به خود همگی باعث بروز حس رضایتی میشود که قبلا انسان ها در زندگی خود تجربه نکرده بودند.

در این تحقیقات مشخص شد که از سن نوجوانی تا نزدیک به 40 سالگی میزان شادی در بین انسانها به تدریج کاهش پیدا میکند ، اما به تدریج از سن 46 سالگی به بعد میزان شادی انسان ها تا سن 74 سالگی روند صعودی به خود می گیرد.

دانشمندان آمریکایی و آلمانی برای بررسی این موضوع به طور مرتب سوالاتی از 21 هزار زن و مرد پرسیدند تا میزان شادی آنها را در دوران مختلف عمرشان تخمین بزنند.در این تحقیقات به هر فرد نمره ای بین 1 تا 7 داده میشد که شادترین فرد بالاترین نمره را دریافت می کرد.

نوجوانان به طور متوسط نمره 5.5 را دریافت میکردند ، اما این نمره در سن 40 سالگی به عدد 5 می رسید.در سن 74 سالگی میزان شادی به 5.9 می رسد که بالاترین نمره در کل دوران زندگی انسان هاست.

این مطالعه در نشریه اجتماعی تحقیقات شاخص های اجتماعی به چاپ رسیده است و کارشناسان معتقدند دلیل این موضوع آن است که با بالا رفتن سن میزان شکر گذاری و قدردانی انسانها بیشتر میشود.

همچنین برخلاف جوانان، بزرگسالان تاکید بیشتری روی جنبه احساسی روابط اجتماعی خود دارند و بیشتر تجربیات عاطفی خود را به یاد می آورند.

اداره کردن یک خانواده ، خرید خانه و اشتغال به نگرانی های افرادی که بین 20 تا 30 سال عمر دارند اضافه می کند و شادی آن ها را کاهش می دهد.

تغییرات در متوسط شادی در میان بریتانیاییها بسیار به چشم می خورد در حالی که این تغییرات و میزان رضایت آلمانی ها در زندگیشان ثبات بیشتری داشت.

دکتر کارلو استرنجر در این باره گفت :اگرشما استفاده پرباری از نیمه اول زندگی خود کنید ، نیمه دوم زندگی شما با شادی و رضایت بیشتری همراه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.