سه شنبه , 15 آذر 1401

7 نکته درباره نصب تابلو در خانه

) استفاده از تابلوهاي نقاشي به هماهنگي و زيبايي خانه بسيار کمک مي‌کند ولي به هنگام نصب اين تابلوها بايد در نظر داشته ‌باشيد که بالاتر و يا پايين‌تر از حد تعريف‌ شده آنها را آويزان نکنيد. حد تعريف‌شده نصب تابلوها ميانگين قد طبيعي افراد است، يعني مابين ??? سانتي‌متر تا ??? سانتي‌متر از کف زمين مي‌توانيد تابلوها را آويزان کنيد، اين اندازه با قد نسبي اعضاي خانواده متغير است. بايد در نظر داشته‌باشيد که بيش از حد اين تابلو‌ها بالاي ديد معمولي قرار نگيرند چرا که هدف از نصب تابلوها لذت بردن از ديدن آنهاست. اگر در نظر داريد که مجموعه اي از تابلوها را به روي ديوار به نمايش گذاريد، مي‌توانيد مجموعه را از اندازه ??? تا ??? گسترش دهيد.
2) از نصب تابلوهاي کوچک بر ديوارهاي بزرگ اجتناب کنيد زيرا هم از ارزش کار هنري کم مي‌شود و هم ديوار کوچک به نظر مي‌رسد. معمولا تابلوهاي هنري، بايد ?/? پهناي ديوار را پوشش دهند تا يک عنصر دکوراتيو به شمار آيند. اين تابلوها بهتر است روي ديوار مقابل مبلمان نصب شوند. اگر تابلويي با پهناي کافي پيدا نکرديد، مي‌توانيد از مجموعه‌اي از تابلوها استفاده کنيد.

3) به هنگام استفاده از مجموعه اي از تابلوها روي يک ديوار بهتر است که همگي را در يک سايز انتخاب کنيد و نوع رنگ و بافت قاب ها نيز با يکديگر هماهنگي داشته باشند. تنها در اين صورت مي توانيد مجموعه اي از آثار هنري را روي يک ديوار به نمايش بگذاريد.
4) انواع قاب هاي صاف و صيقلي مانند استيل براي سبک مدرن بسيار توصيه مي‌شود و اگر سبک‌هايي مانند روستيک و يا نئوکلاسيک در خانه حکمفرماست، مي‌توانيد از قاب‌هاي چوبي و يا برنز استفاده کنيد.
5) هماهنگي مقياس و اندازه مناسب مابين تابلوها و وسايل خانه امري است مهم که بايد به دقت رعايت شود. براي مثال اگر قصد داريد بالاي کاناپه‌اي به طول ?/? متر تابلويي نصب کنيد، بهتر است تابلويي را انتخاب کنيد که حدود دو سوم طول کاناپه را دربرگيرد و چون معمولا چنين قاب‌هايي در بازار موجود نيست، مي‌توانيد آن را سفارش دهيد و يا فضاي خالي کنار تابلو را با شمعدان هاي ديوارکوب پرکنيد.
6) اگر دوست داريد ديوارهاي اتاق‌تان بلندتر (از کف تا سقف) به نظر آيد، از چند تابلوي عمودي در کنار هم استفاده کنيد.
7) اگر مي‌خواهيد که ديوارهاي اتاق‌تان پهن و طولاني (از ستون تا ستون) به نظر آيد، از چند تابلوي افقي در کنار هم استفاده کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.