چهارشنبه , 16 آذر 1401

7 راه ساده براي لاغر شدن كه از آن بي خبريد

تنها 7 قدم تا لاغر شدن فاصله دارید!

7 راه ساده براي لاغر شدن كه از آن بي خبريد
خوردن برخی نوشیدنی‌ها خوب و برخی مضر است. سعی کنید همیشه 2 سایز لیوان در خانه داشته باشید

1 –آشپزخانه را مرتب کنید
آشپزخانه نباید جایی شبیه به یک سوپر مارکت باشد. سعی کنید تا حد ممکن آشپزخانه شما ساده و خلوت باشد تا به راحتی بتوانید در آن آشپزی کنید. در ضمن اگر قصد لاغر شدن دارید تمامی تنقلات مانند انواع کیک و شیرینی‌ها را از گوشه و کنار آشپزخانه و داخل کابینت‌ها جمع‌آوری کرده و به جای آن یخچال را از میوه و سبزی پر کنید. بررسی‌ها نشان داده وقتی یک ظرف شکلات روی میز باشد افراد 9 شکلات می‌خورند در حالی که اگر ظرف شکلات پنهان باشد افراد حداکثر 4 شکلات مصرف می‌کنند.

2 –ادویه‌جات استفاده کنید
طبق تحقیقاتی که توسط موسسهsmeel & taste treatment & Research Foundation of chicago انجام گرفته استهمراه کردن غذاها با ادویه‌ها و برگ‌های معطر سبب کاهش وزنمی‌شود. به عبارت ساده‌تر به ویژه خانم‌ها وقتی برای طبخ غذا وقت بیشتری می‌گذارند و سعی می‌کنند آن را با انواع ادویه‌ها معطر کنند موقع خوردن غذا هم کندتر و با لذت‌تر غذا می‌خورند و در نتیجه کالری کمتری مصرف خواهند کرد.

3 –ظرف طبخ غذا را تغییر دهید
وقتی حرف از طبخ سالم غذا به میان می‌آید هر ثانیه مهم می‌شود. این به آن معنی نیست که ما باید غذاهای خام یا نیم‌ پز بخوریم. تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است افرادی که عادت به مصرف غذاهای آماده دارند همانند افرادی که خود غذا می‌پزند عادت به صرف وقت غذا پشت میز ندارند. غذاها را تند می‌خورند و کالری بالایی جذب می‌کنند و در نتیجه چاق می‌شوند. اگر فکر می‌کنید به اندازه کافی وقت برای پخت غذا ندارید ظروف طبخ غذای‌تان را عوض کنید و برای مثال از زودپز یا ظروف برقی استفاده کنید که در مدت کوتاه‌تری غذا را طبخ می‌کند.

4 –لیوان‌های کوچک و بزرگ بخرید
خوردن برخی نوشیدنی‌ها خوب و برخی مضر است. سعی کنید همیشه2 سایز لیوان در خانهداشته باشید. براینوشیدن آب و شیر از لیوان‌های با سایز بزرگو براینوشیدن آب‌میوه و نوشیدنی‌های گازدار از لیوان کوچکاستفاده کنید. برای مثال می‌توانید برای آب‌میوه‌ها لیوان‌های بلند، اما باریک بخرید و برای شیر و آب لیوان‌های کوتاه، اما جادار تهیه کنید.

5 –سایز یخچال‌تان را کوچک کنید
وقتی سایز یخچال بزرگ باشد خواه‌ناخواه مجبور می‌شوید آن را با انواع مواد غذایی سالم و ناسالم پر کنید. در حالی که در یک یخچال کوچک تنها مواد غذایی مورد نیاز یک پخت و پز سالم را قرار می‌دهید.

6 –سایز بشقاب‌های‌تان را کوچک کنید
جالب است بدانید وقتی سایزبشقاب‌های‌تان کوچک شود میل شما هم به خوردن کاهشمی‌یابد. بشقاب‌های بزرگ این حس را القا می‌کنند که غذای مصرف‌شده ناکافی بوده و شما هنوز گرسنه‌اید.

7 –تلویزیون را خاموش کنید
هنگام صرف غذا حتما تلویزیون را خاموش کنید. طبق بررسی‌هایی که در کانادا انجام پذیرفته است 25 درصد زنان و مردانی که بیش از 21 ساعت در هفته تلویزیون نگاه می‌کنند چاق هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.