جمعه , 11 فروردین 1402

5 ماده غذایی که شما را زیباتر می کند

5 ماده غذایی که شما را زیباتر می کند
هدف از تغذیه درست رساندن بدن به حداكثر سلامت ممكن است اما اگر كنار آن خوش‌قیافه هم شویم كسی اعتراض نخواهد داشت.
خانم‌ها مبالغ هنگفتی را برای زیباتر شدن هزینه می‌كنند اما شاید باور نكنید مواد غذایی نظیر اسفناج، خشكبار، كرفس و حتی گوجه‌فرنگی لوازم آرایشی ارزانی هستند كه می‌توانند شما را زیباتر كنند.
گوجه‌فرنگی:
گوجه‌فرنگی به دلیل داشتن لیكوپن قرمز رنگ است. این ماده باعث می‌شود پوست انسان از یك حدی قرمزتر نشود. به صورت علمی به اثبات رسیده كه این ماده از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌كند. پس به جای استفاده از كرم‌های ضدآفتاب می‌توان حجم بیشتری گوجه‌فرنگی خورد كه حتی برای از بین بردن چین و چروك‌های پوست هم بسیار مفید است.
اسفناج :
اسفناج نه تنها سیستم دفاعی بدن را بالاتر می‌برد بلكه باعث درخشش چهره شما هم می‌شود. اسفناج ماده‌ای به نام لوتئین دارد. آنتی‌اكسیدانی كه نورهای مضر برای چشم را به خود جذب كرده و از آسیب‌دیدن سلول‌های چشمی جلوگیری می‌كند. چشم هرچقدر سالم‌تر باشد درخشش بیشتری دارد. آب انگور قرمز و شكلات تلخ این دو ماده غذایی هر دو تركیبی به نام پلی‌فنول دارند. تحقیقات نشان داده این تركیب برای طولانی‌تر كردن عمر سلول‌های پوست بسیار مفید است.
برای داشتن پوستی صاف و سالم بهتر است آب انگور قرمز و شكلات تلخ بخورید البته مراقب استفاده بیش از حد آنها هم باشید.
كرفس می‌دانستید كرفس انسان‌ها را خندان‌تر می‌كند؟
جویدن كرفس لثه‌ها را ماساژ می‌دهد و بین دندان‌ها را تمیز و آنها را درخشان‌تر می‌كند.
خشكبار بادام زمینی منبع كاملی از سلنیوم است.
ماده عالی كه برای سلامت و شادابی موها بسیار مفید است. گردو هم اسیدهای مفیدی دارد كه موها را خوش‌حالت‌تر و درخشان‌تر می‌كند. خوردن خشكبار زیاد می‌تواند سبب چاقی شود ولی فقط كافی است روزی 2 عدد بادام زمینی بخورید تا مواد عالی مورد نیاز را به بدن و موهایتان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.