سه شنبه , 15 آذر 1401

5 توصيه الکترونيکي مادربزرگ‌ها

نيويورك تايمز منتشر كرد
5 توصيه الکترونيکي مادربزرگ‌ها
جام جم آنلاين: تمام مادربزرگها همواره روشهاي سنتي را براي بهترين روش براي استفاده بهينه از وسايل بي مصرف مي دانند. نيويورک تايمز نيز فهرستي از اين توصيه هاي مادربزرگ گونه را براي استفاده بيشتر از دستگاههاي الکترونيکي از کار افتاده ارائه کرده است.
مادربزرگها مي گويند براي کاهش سوزش چشم در اثر خرد کردن پياز بايد از چوب کبريت استفاده کرد و يا براي پاک کردن اثر چسب برگه و يا عکسي که روي آينه چسبانده شده بود مي توان از سس مايونز کمک گرفت. مادربزرگهاي تمام دنيا مي دانند که چگونه مي توان لکه هاي چربي را از روي لباس پاک کرد.
در دنياي فناوري ، عمر تمام دستگاههاي الکترونيکي مصرفي روزي به پايان مي رسد اما مي توان از همين دستگاهها که ظاهرا عمرشان به پايان رسيده و يا موقتاً از کار افتاده اند به مدت بيشتري استفاده کرد. در اين راستا روزنامه نيويورک تايمز مادربزرگ گونه روشهايي را ارائه کرده است که مي توانند علاجي براي استفاده بهينه از اين دستگاهها باشند.
کارتريچ خالي شده است
شب هنگام است و کارتريج دستگاه چاپگر خالي شده است و شما به شدت نياز داريد که از چند صفحه اي پرينت بگيريد. براي اين کار کافي است کارتريج را از چاپگر خارج کنيد و به مدت دو تا سه دقيقه آن را با سشوار گرم کرده و دوباره داخل چاپگر قرار دهيد. به اين ترتيب جوهر خشکي که به ديواره هاي کارتريچ چسبيده است گرم مي شود. اين جوهر مي تواند براي چاپ کردن سه چهار صفحه کافي باشد.
افزايش شارژ باتري تلفن همراه
اگر تلفن همراه را در جيب خود قرار دهيد گرماي بدن موجب گرم شدن باتري مي شود و فرايند شيميايي را که موجب تخليه شارژ باتري مي شود تسريع مي کند بنابراين بايد تلفن همراه را در کيف و يا روي کمربند خود قرار دهيد. اگر فراموش کرده بوديد شارژر را با خود از خانه به سفر ببريد، مي توانيد حداقل براي انجام آخرين تلفنهاي پيش از بازگشت به خانه از اين روش استفاده کنيد: تلفن همراه را خاموش کنيد و تمام شب آن را در يخچال نگه داريد. اين گونه مي توانيد تا مدت زمان بيشتري شارژ باتري را نگه داريد.
قرار دادن تلفن همراه خيس شده در کيسه برنج
تلفن همراه شما در داخل آب افتاده است. تلفن همراه را از آب خارج کنيد و براي جلوگيري از ايجاد يک اتصال کوچک مخرب، بلافاصله باتري را از آن جدا کنيد. سپس، تلفن را خشک کنيد و آن را داخل کيسه برنج خشک قرار دهيد. به اين ترتيب رطوبت به طور طبيعي از تلفن همراه به برنج منتقل مي شود.
استفاده از اتصال بي سيم واي- في با پاکت چيپس
در سالن خانه خود اينترنت «Adsl» داريد اما دستگاه «واي- فاي» نمي تواند سيگنال پهناي باند را به اتاق خواب نيز برساند، به اين ترتيب امکان استفاده از اينترنت در تخت از شما سلب مي شود. قبل از رفتن به خريدن چند دستگاه تقويت کننده گران قيمت يعني پاکت چيپس را امتحان کنيد! اين کاغذ آلومينيومي، بدون نياز به سيم، باکتري و هر چيز ديگري مي تواند براي ساخت يک تقويت کننده امواج راديويي به شما کمک کند.
کاغذ آلومينيومي را روي چند تکه چوب قرار دهيد و آن را جلوي دستگاه واي- فاي بگذاريد. به اين ترتيب سيگنال «واي- فاي» به سوي اتاق خواب تقويت مي شود. فراموش نکنيد از اين روش براي سوء استفاده از دستگاه واي- فاي و اينترنت مجاني همسايه استفاده نکنيد.
هارد ديسک از کار افتاده را در فريزر بگذاريد
تمام هارد ديسکها مي توانند در مدت زمان مشخص و محدودي کار کنند. اگر هارد ديسک رايانه شخصي شما غيرقابل استفاده شد مي توانيد آن را در فريزر بگذاريد. زماني که آن را بيرون آوريد و در دماي محيط قرار دهيد، بخشهايي از هارد شما باز مي گردد و به اين ترتيب پيش از از بين رفتن تمام اطلاعات خود مي توانيد بخشهايي از آن را احيا کنيد.
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.