چهارشنبه , 2 فروردین 1402

یخچالی که غذاها را در ژل نگه می‌دارد! (+عکس)

یخچالی که غذاها را در ژل نگه می‌دارد! (+عکس)

یخچال، معمول ترین وسیله ای است که تقریباً در هر آشپزخانه ای یافت می‌شود؛ در حالی که ظاهر و نحوه کار کردن آنها از زمانی که ساخته شده اند، تغییر چندانی به خود ندیده است…

یخچال، معمول ترین وسیله ای است که تقریباً در هر آشپزخانه ای یافت می‌شود؛ در حالی که ظاهر و نحوه کار کردن آنها از زمانی که ساخته شده اند، تغییر چندانی به خود ندیده است.
اما یک طراح روس به خود جرات داده و یک نمونه متفاوت و جدید برای یخچالهای آینده طراحی کرده است. این یخچال که بیشتر شبیه یک ویترین است، برخلاف یخچالهای معمولی، مواد غذایی را در ژلی سبز رنگ نگهداری می‌کند نه در محفظه ای از هوای سرد.
یخچالی که غذاها را در ژل نگه می‌دارد! (+عکس)
این طرح در جمع فینالیست‌های ۲۵ طرح برتر مسابقه بهترین طرح‌های مفهومی‌که هر سال شرکت الکترولوکس برگزار می‌کند، قرار گرفته. یوری دیمیتریف در مورد ژل استفاده شده در این یخچال اینگونه توضیح داده: این ژل، پلیمری حیاتی، بی بو و ضد چسبندگی است که قابلیت تازه نگه داشتن مواد غذایی را دارد و شما می‌توانید مواد غذایی را در هر قسمت آن قرار دهید.
این یخچال تقریباً چهار بار کوچکتر از یک یخچال معمولی طراحی شده و همچنین اگر چنین چیزی در آینده ساخته شود بی صدا و کم مصرف خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.