جمعه , 1 آذر 1398

گل آرایی Vertical (عمودی)

یك بیس شیشهایی با پایه فرفورژه كه برای دكوراسیون فانتزی و نافرم مناسب است، را انتخاب می‌كنیم. دارد همراه با یك اسفنج آماده میكنیم .از گلهای كشیده مثل گلهای استریلزال، مریم، مرغ عشق و شببو كه نیازی به سیم‌پیچی ندارند، در این گلآرایی استفاده میشود. بهتر است كه ساقه برگ‌ها و گل­ها را با زاویه ۴۵ درجه برش بزنیم تا بخوبی در اسفنج فرو بروند. برگ شمشاد و اوكالیپتوس و بنجامین مناسب این نوع گل‌آرایی هستند.
با گل استریلزال ارتفاع گلآرایی را مشخص میكنیم . ارتفاع گلآرایی باید متناسب با بیس مورد استفاده در كار باشد و برای اینكه ظرف خیلی پوشیده نباشد از برگهای كوچكتر برای تزئین در قسمت جلو كار استفاده میكنیم. پشت برگ‌ها را سیم‌پیچی می‌كنند تا حالت آن‌ها از بین نرود.
فضای خالی بین گلها را با گردی، میخك، برگ بنجامین، شمشاد و كاج پر میكنیم. البته در این گلآرایی بهتر است علاوه بر اینكه تعداد گلها فرد باشد بیس نسبتاً بلندی را مورد استفاده قرار بدهیم چراكه اگر كم ارتفاع باشد گلآرایی زیبا دیده نخواهدشد. برای این كار معمولاً دو نوع گل بلند استفاده می‌كنیم.
اگر بیس مورد استفاده در گلآرایی بلند باشد ارتفاع گلآرایی را تا دو برابر در نظر می‌گیریم و چنانچه ظرف پهن باشد ارتفاع گلآرایی ۵/۱ برابر پهنای ظرف باید باشد.
گل مورد استفاده دیگر در این كار شیپوری است كه ساقه آن با زاویه ۴۵ درجه برش زده و با سیمی میپیچیم. پُر كننده‌ها فقط گَردی و گل ریز میخك هستند. هر چه تعداد گل كمتری استفاده بكنیم، گلآرایی ظریفتر و زیباتری خواهیم داشت. حتی می‌توانیم فقط از یك گل به تعداد ۴ عدد استفاده كنیم. همچنین با دو نوع گل شیپوری (سفید) و مرغ عشق (نارنجی) نیز هماهنگی قشنگی خواهیم داشت.
این گل آرایی برای گوشه‌ی سالن، جلو ستونهای بزرگ و در هتلها، ادارات و سفارتخانهها در كنار درب ورودی استفاده میشود.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *