سه شنبه , 18 مرداد 1401

گل آرایی برروی كیك

برای شروع كار كمی سفیده تخم مرغ را بر روی گلهای طبیعی میزنیم و بعد آن‌ها را در شِكر می‌غلطانیم. ۲-۱ ساعت طول میكشد تا این گلها سفت و خشك بشوند و نمای بسیار قشنگی بعنوان گل طبیعی و هم نمادی از شیرینی روی كیك دارند.
گلهای مورد استفاده باید با رنگ كیك هماهنگی داشته باشند. لذا سعی میكنیم از گلها و گردی‌هایی كه روی كیك میریزند، استفاده نكنید. گردی‌های اسپاراكوس و گل‌های محكمتر را در تزئین بكار می‌بریم.
ابتدا گردیها را در اسفنجی فرو كرده و گلهای لیلیوم و زنبق را میچینیم و فضای بین گل‌ها را با آلستومریا، شیپوری و رُز پر میكنیم. طبقه دوم را با گل‌های ریزتر پُر می‌كنیم تا كار ظریف باشد. از گردی‌ها و پُر كردنی‌هایی كه ممكن است به كیك صدمه بزنند در این طبقه استفاده نمی‌شود.
میتوانیم قبل از اینكه طبقات كیك را روی هم بگذاریم گلآرایی را انجام بدهیم و بعد طبقهبندی كیك را قرار دهیم.
این كیك برای مراسم عروسی، نامزدی و حتی تولد بسیار قشنگ و مناسب است.
برگهای سبز مورد استفاده را بر روی گلها قرار میدهیم تا به كیك لطمه وارد نشود. بنابراین گلآرایی باید قرینه باشد.
حتی كاردی را كه برای برش كیك بكار برده می‌شود با گل طبیعی تزئین میكنیم.
گل بعنوان جلوهای زیبا از نعمت‌های خداوند است و همواره در طول تاریخ الهام بخش هنرمندان و ادبیات غنی و كهن این مرز و بوم بوده است. از قدیمالایام كشور ما به سرزمین گل و بلبل مشهور بوده است. فرهنگ اصیل ما ریشه در اسلام ناب محمدی دارد و در این فرهنگ است كه گل مظهر زیبایی و جلوهای از عظمت و قدرت خداوند است. به همین سبب بهترین و عطرآگین‌ترین گل‌ها، گل محمدی نامیده میشود. چه خوب است به این واقعیت فكر كنیم كه از زمان گلدانهای عطری، ابایی و شمعدانیهای كنار حوض خانههای قدیمی تا عصر تولید و پرورش و صدور گیاهانی مثل اركیده و آنتریوم راهی طولانی طی شده است. انسان گرفتار در زندگی ماشینی آرزوی بازگشت به دامنه طبیعت را دارد و با آوردن بخشی از این طبیعت به خانه و كاشانه كوچك خویش آرزویش را بر آورده میكند.
هنر تركیب و چینمان برگها و گلها در كنار هم به اشكال گوناگون را گلآرایی نامیدیم. انواع گلآراییها و سبكهای مختلف گلآرایی توضیح داده شد. سبك مدرن، سنتی و شرقی را توضیح دادیم.
گفتیم برای شروع گلآرایی باید دكور و رنگ مكانی كه گلآرایی را در آنجا قرار میدهیم در نظر بگیریم. و مهم‌ترین مسئله قدرت دید، انتخاب و مهارت است.
هنر خشك كردن گلها و طراحی گل خشك را توضیح دادیم. هم‌چنین گلآرایی برای مراسم عروسی، هتلها، ادارات و سالن كنفرانس‌ها توضیح داده شد.
انتظار روزی را داریم كه انسان با طبیعت آشتی كند و گل را كه نشانه زیبایی زندگی و تكامل است را به خانه شهر خویش آورده و هم‌چنان پرورش دهد.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.