سه شنبه , 21 آبان 1398

گل آرایی با گیاهان آپارتمانی

گل‌های آپارتمانی برای چینمان و گلآرایی بسیار زیبا بوده و در دفاتر كار، ادارات، سالن‌ها، منازل و ورودی هتلها كاربرد دارند.
در این گلآرایی از گل‌های پر كننده كمتر استفاده میشود و بجای آن از گیاهان سبز و ظریف استفاده می‌شود. در گلآرایی با گیاهان آپارتمانی تفاوت رنگ گیاهان و برگهای آن‌ها با هم بسیار مهم بوده و باعث زیباتر شدن چینمان گل‌ها میشود.
برای شروع این گلآرایی ابتدا سبد یا گلدانی را انتخاب میكنیم و گل‌های درافنیای قرمز، سیندلیوم نقرهای، لیندا و نیز برگهای یوكای ابلق را برای زیباتر كردن رنگآمیزی در آن میچینیم و با برگهای سبز گَردی فضای خالی گل‌ها را پر میكنیم. سپس گل‌هایی كه عمر طولانی‌تری دارند مثل مرغ بهشت و یا یك شاخه لیلیوم در كنار آن‌ها قرار می‌دهیم. این گلدان‌ها معمولاً نسبت به دسته گل‌ها عمر بیشتری دارند. اگر در فصل بهار و تابستان این نوع گلآرایی را انجام دادیم از گلدان‌های كوچك بنفشه و اطلسی و یا گلدان‌های مینا استفاده میكنیم. هم‌ چنانكه از گلدان‌های پامچال استفاده زیادی می‌شود.
در این گلآرایی سعی میكنیم از گل‌هایی استفاده كنیم كه عمر طولانی داشته باشند. اگر گیاه خاصی در مدت كوتاهی خراب شد بایستی آنرا از مجموعه در بیاوریم و نگهداری خاص برای آن صورت گیرد تا دوباره بتوان آن را به مجموعه برگرداند. گل‌های طبیعی در این گلدان بصورت شاخه‌ای استفاده می‌شود و بعد از مدتی آن‌ها را با گل‌های تازه‌ی دیگر جایگزین می‌كنیم. در این رابطه میتوان از گل‌های آنتریوم، داودی، میخك و زنبق نیز استفاده كرد. پس در این گل‌آرایی از چند گیاه سبز آپارتمانی همراه چند شاخه گل استفاده می‌شود. هم‌چنین از ظرف‌های سفالی، فلزی (مسی) و پلاستیكی نیز استفاده می‌شود. برای پشت پنجره‌ها نیز از گلدان‌های كشیده و مستطیل استفاده می‌كنند.
در هنگام گلآرایی حتماً باید به شرایط مكانی كه گل‌ها در آنجا قرار می‌گیرند توجه كافی داشته باشیم.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *