پنج شنبه , 23 آبان 1398

گلآرایی طرح بادبزنی

گلآرایی طرح بادبزنی برای دكور روی میز بسیار مناسب و زیبا است. حتی میتوان آن را در سایزهای كوچك برای تزئینات كنار سینی و میزهای كوچك با میوه­های طبیعی و تازه داشت. برای تزئین طرح بادبزنی از گل‌های خشك و تازه استفاده میشود.
برای شروع گلآرایی با طرح بادبزنی ابتدا یك بیس شیشهای را آماده كرده و با گل‌های ریز استاتیس و سنگریزه و خزه آن را پُر می‌كنیم.
بیشتر از گل‌های كشیده و خطی در این نوع گل‌آرایی استفاده می‌شود. انتهای گل‌های زنبق را كوتاه كرده و برگ‌های اضافی آن را گرفته تا راحت در اسفنج فرو رود. زنبق را می‌توان در تمام سطح گلآرایی بكار برد. معمولاً با یك نوع گل این طرح انجام می‌شود ولی میتوان دو نوع زنبق را با دو رنگ مختلف مثلاً سفید و بنفش یا لیمویی و بنفش در این گلآرایی تزئین كنیم. با برگهای سبز كشیده مانند شاخه‌های كاج و دمروباهی فضای خالی گلآرایی را پر میكنیم. در استفاده از این پركنندهها نیز ارتفاع گلآرایی را در نظر داشته باشید.
گلآرایی طرح بادبزنی ارتفاع زیادی ندارد. چنانچه قسمت مركزی این گلآرایی را كمی بر جستهتر كار كنیم میتوان یك گلآرایی با طرح مثلث قائمالزاویه داشت.معمولاً این گلآرایی فقط از روبرو دید دارد و پشت كار نیاز چندانی به گلآرایی ندارد لذا این گلآرایی را در جایی قرار میدهیم كه پشت آن مشخص نباشد.این گلآرایی در ظرفهای باریك و كشیده نمای زیباتری را برای دكورهای خانگی و بر روی میز دارد. حتی از قوری‌های چینی قدیمی استفاده می‌شود. در سایزها و اندازه‌های مختلف روی پایه‌های چوبی و فرفورژه و پایه‌های سبدی نیز تزئین می‌شود.در گلآرایی با طرح بادبزنی از گل‌هایی مانند گلایل، شببو و مریم نیز استفاده می‌شود. همچنین دیگر گل‌های مورد استفاده در این گلآرایی استاتیس و رز است. گل استاتیس را برای پر كردن جلوی ظرف بكار می‌بریم. البته باید بین گل‌ها هارمونی رنگ وجود داشته باشد. قدرت دید، مهارت و انتخاب خوب گل‌ها لازمه این نوع گلآرایی است.
این گل آرایی برای گوشه‌ی دیوار و جاهایی كه زاویه قائمه دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *