یکشنبه , 30 اردیبهشت 1397

گزارش جدید از تازه ترین فیلم های سینمای ایران

گزارش جدید از تازه ترین فیلم های سینمای ایران

كارگردانان مشغول كارند
این روزها سینمای ایران خیلی پرشور به حركتش ادامه می‌دهد چون چیزی به جشنواره فیلم فجر نمانده و كارگردان‌ها آماده می‌شوند تا محصولاتشان را در جشنواره ارائه دهند و این مهم‌ترین ویترین سینمایی را رنگین‌تر كنند. آنچه می‌خوانید گزارشی است از فیلم‌های مهم در حال تولید سینمای ایران.
جرم (مسعود کیمیایی)
مصطفی خرقه پوش تدوین بیست و هشتمین فیلم مسعود کیمیایی را به پایان رسانده، دوبله فیلم در استودیو رها به مدیریت خسرو خسرو شاهی چندی پیش به پایان رسیده و هم اکنون اسحاق خانزادی در حال صداگذاری فیلم است. مینو غزنوی به جای نیكی كریمی، چنگیز جلیلوند به جای حامد بهداد و خسرو خسروشاهی به جای پولاد كیمیایی صحبت می‌كنند. کارن همایونفر ساخت موسیقی را آغاز کرده. هنوز تصمیمی برای ارائه این فیلم جشنواره بیست و نهم گرفته نشده. در جدیدترین ساخته کیمیایی بازیگرانی چون حامد بهداد، نیکی کریمی،پولاد کیمیایی، لعیا زنگنه و مسعود رایگان نقش آفرینی می کنند.
خانه پدری (کیانوش عیاری)
فیلمبرداری یازدهمین ساخته کیانوش عیاری روز 20 آذر پس از 83 جلسه فیلمبرداری به پایان خواهد رسید. در اپیزود پنجم «خانه پدری» بازیگرانی چون مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مینا ساداتی جلوی دوربین رفتند. برخلاف اخبار منتشر شده در برخی از خبرگزاری‌ها فیلم کیانوش عیاری هرگز وارد لوکیشن خیابان نشده و بیش از 95 درصد فیلم در خانه حوالی میدان پامنار فیلمبرداری شد. کیانوش عیاری هم‌اکنون تدوین اولیه فیلم را آغاز کرده است. مسعود بهنام به عنوان صداگذار فیلم انتخاب شده و قرار است به شیوه دالبی دیجیتال صداگذاری این فیلم را انجام دهد. هنوز کسی به عنوان سازنده موسیقی متن انتخاب نشده. در جدیدترین ساخته کیانوش عیاری بازیگرانی چون مهدی هاشمی، ناصر هاشمی، مهران رجبی، شهاب حسینی، مینا ساداتی و نازنین فراهانی ایفای نقش می کنند.
آقا یوسف (علی رفیعی)
حسن حسن دوست نیمه آبان ماه تدوین فیلم را به پایان رسانید. علی صمدپور هم اکنون مشغول ساخت موسیقی متن «آقا یوسف» است. هنوز کسی به عنوان صداگذار فیلم انتخاب نشده. در«آقا یوسف» بازیگرانی چون مهدی هاشمی، صابر ابر، پگاه آهنگرانی و هانیه توسلی ایفای نقش می کنند.
بانوی شهر ما (ابراهیم حاتمی کیا)
فیلمبرداری 20 آذر ماه به پایان خواهد رسید. مهدی حسینی وند تدوین فیلم را آغاز کرده. کارن همایونفر به عنوان سازنده موسیقی متن و محسن روشن به عنوان صداگذار انتخاب شده‌اند. در آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا بازیگرانی چون سیامک صفری، بهروز شعیبی، رویا تیموریان و رضا کیانیان ایفای نقش می کنند.
پرتقال خونی ( سیروس الوند)
کارگردان به همراه پرویز داوری مدتی پیش کار تدوین فیلم را به پایان رسانید. علیرضا علویان به عنوان صداگذار فیلم انتخاب شده. به گفته محمد نشاط تهیه‌کننده این فیلم اولین نمایش «پرتقال خونی» در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. در بیستمین ساخته سیروس الوند بازیگرانی چون حامد بهداد، فریبرز عرب‌نیا، نیوشا ضیغمی و زیبا بروفه مقابل دوربین محمود کلاری رفتند.
پایان‌نامه (حامد کلاهداری)
بازی جمشید هاشم‌پور به پایان رسیده. چکامه چمن‌ماه و کامران تفتی به ترتیب جایگزین لیلا اوتادی و امیر آقایی شدند. سیامک مهماندوست تدوین فیلم را آغاز کرده. فیلمبرداری تا اول دی ماه ادامه دارد. در این فیلم بازیگرانی چون محمدرضا شریفی نیا، احمد نجفی، داریوش ارجمند و سارا خویینی‌ها به ایفای نقش می‌پردازند. داستان فیلم در ارتباط با حوادث بعد از انتخابات است.
Black noise (بهروز افخمی)
فیلمبرداری چهارم آذر ماه در نیاگارای کانادا به پایان رسید. بهروز افخمی از هفته آینده تدوین فیلم را آغاز خواهد کرد. هم‌اکنون تایماز صبا مشغول ساخت موسیقی متن یازدهمین فیلم بهروز افخمی است. به گفته تهیه کننده فیلم اولین نمایش black noise در یکی از جشنواره‌های معتبر جهانی خواهد بود. در آخرین ساخته افخمی بازیگرانی چون درک تید، آنیتا اسمول و فردریک اسمول به ایفای نقش پرداختند.
یک حبه قند ( رضا میر کریمی)
حسن حسندوست تدوین اولیه فیلم را به پایان رسانید. مسعود بهنام و محمدرضا علیقلی به ترتیب به عنوان صداگذار و سازنده موسیقی متن انتخاب شده‌اند. به‌گفته میرکریمی اولین نمایش «یک حبه قند» در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. در «یک حبه قند» بازیگرانی چون سعید‌ پورصمیمی، نگار جواهریان و رضا کیانیان ایفای نقش می کنند.
خیابان‌های آرام ( کمال تبریزی)
فیلمبرداری پس از 43 جلسه در ایروان به پایان رسید. تنها ضبط سکانس کوتاهی با حضور نیکی کریمی و حسن معجونی باقی مانده که دوشنبه این هفته مقابل دوربین می رود. بهرام دهقانی مشغول تدوین همزمان فیلم است و بهرام عظیمی کار ساخت تیتراژ «خیابان‌های آرام» را آغاز کرده است. گفتنی است نماینده جشنواره برلین در استودیو فیلم را دیده و فیلم یکی از نامزدهای جدی حضور در جشنواره برلین به شمار می‌آید. در آخرین کار کمال تبریزی بازیگران چون نیکی کریمی، محمد رضا فروتن، رضا داوود نژاد و لعیا زنگنه حضور دارند.
سعادت‌آباد (مازیار میری)
محمدرضا مویینی نیمه آبان تدوین فیلم را به پایان رسانید و مسعود بهنام مشغول آخرین مراحل صداگذاری فیلم است. پنجمین ساخته مازیار میری بدون ساخت موسیقی متن اکران خواهد شد. به گفته میری فیلم نیاز به موسیقی متن ندارد. «سعادت آباد» تابستان امسال با بازیگرانی چون لیلا حاتمی، حامد بهداد، مهناز افشار، هنگامه قاضیانی و مینا ساداتی جلوی دوربین محمد آلادپوش رفت.
شش نفر زیر باران (علی عطشانی)
تاکنون محمدرضا گلزار، محمدرضا فروتن، مهتاب کرامتی، آنا نعمتی و نیکی کریمی برای بازی در فیلم قرارداد بسته‌اند. مذاکراتی با رضا کیانیان، آتیلا پسیانی، گوهر خیراندیش، رضا رشیدپور و بهاره رهنما برای این فیلم صورت گرفته که هنوز هیچ یک قطعی نیستند. حضور بازیگر نقش سوسانو در دومین ساخته علی عطشانی منتفی است و فیلم از 25 آذر جلوی دوربین مرتضی غفوری می رود. نکته قابل توجه در مورد فیلم عطشانی ایفای نقش مهتاب کرامتی در نقش خود است
سبب من (بهرام بهرامیان)
فیلمبرداری پس از 70‌جلسه 20 آذر ماه به پایان خواهد رسید. تا کنون بازی مصطفی زمانی و شبنم قلی خانی به پایان رسیده است. مصطفی خرقه پوش تدوین فیلم را انجام خواهد داد. در سبب من بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا، مصطفی زمانی، طناز طباطبایی و حمید فرخ نژاد به ایفای نقش می پردازند.
ما سه نفر ( مهرداد فرید)
فیلمبرداری پس از 50 جلسه روز پنجم آذر ماه در لوکیشنی حوالی خیابان شریعتی با حضور افسانه بایگان و الهه حصاری به پایان رسید. هم اکنون پیمان خاکسار مشغول انجام آخرین مراحل تدوین فیلم است. محمود موسوی نژاد و آلبرت آراکلیان به ترتیب به عنوان صداگذار و سازنده موسیقی متن انتخاب شده‌اند. اولین نمایش «ما سه نفر» در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. در چهارمین ساخته مهرداد فرید بازیگرانی چون افسانه بایگان، الهه حصاری، حمید گودرزی و جمشید هاشم‌پور به ایفای نقش می پردازند.
قصه پریا ( فریدون جیرانی)
فیلم چندی پیش آماده نمایش شد. تدوین فیلم توسط بهرام دهقانی، صداگذاری توسط علیرضا علویان و ساخت موسیقی توسط کارن همایونفر صورت گرفته است. جیرانی امسال با دو فیلم در جشنواره حاضر خواهد بود. فیلم دوم او «من مادر هستم» هم اکنون در اتوبان‌های تهران در حال ضبط است. تمام بازیگران به‌جز هنگامه قاضیانی در نقش (ناهید مشرقی) جلوی دوربین رفته‌اند. در «قصه پریا» مصطفی زمانی، باران کوثری و مهناز افشار به ایفای نقش می پردازند.
اخراجی‌های 3 (مسعود ده نمکی)
فیلمبرداری سومین ساخته سینمایی مسعود ده نمکی چهارشنبه گذشته آغاز شد. در اولین سکانس این فیلم محمود مقامی و علی دهکردی جلوی دوربین رفتند. هنوز بازیگران اصلی این فیلم (محمدرضا شریفی‌نیا، رضا رویگری و مهران رجبی) جلوی دوربین نرفته‌اند. «اخراجی‌های 3» نوروز امسال توسط فیلمیران اکران خواهد شد و به احتمال زیاد در جشنواره حضور ندارد. به‌جز بازیگران نام برده امین حیایی، حسام نواب صفوی و رز رضوی در «اخراجی‌های3» حضور دارند. نکته قابل توجه در مورد قسمت سوم «اخراجی‌ها» عدم حضور اکبر عبدی و ارژنگ امیر فضلی است که به دلیل اختلافات مالی از حضور در «اخراجی‌های 3» انصراف دادند.
فرزند صبح (بهروز افخمی)
حسین ابوالصدق صداگذاری فیلم را انجام داده و کیوان هنرمند موسیقی فیلم را اواخر آبان ماه به پایان رسانید. اولین نمایش فیلم جنجالی بهروز افخمی در جشنواره فجر خواهد بود. افخمی طی گفت‌وگوی کوتاهی با تهران امروز عنوان کرده که اگر شایعه تبدیل و دوبله این فیلم در ایران صحت داشته باشد نام خود را از تیتراژ فیلم بر می دارد. در «فرزند صبح» بازیگران مطرحی چون هدیه تهرانی، آتیلا پسیانی و جمشید هاشم‌پور به ایفای نقش می پردازند.
روز رستاخیز (احمد رضا درویش)
فیلمبرداری از 20 بهمن سال گذشته در بم آغاز شد و تا سه ماه آینده ادامه دارد.گفتنی است تیم بین المللی جلوهای ویژه‌ای که از کشور انگلستان مامور ساخت جلوه‌های ویژه شده‌اند، کار خود را چندی پیش آغاز کرده‌اند. سکانس مهم ظهر عاشورا چندی پیش جلوی دوربین حسین جعفریان رفت. صحبت‌هایی از حضور یک بازیگر مطرح هالیوودی در این فیلم به گوش می‌رسد و فیلم به طور قطع در جشنواره امسال حضور ندارد. گروه چندی پیش به شاهرود نقل مکان کرد.
در آخرین ساخته احمدرضا درویش بازیگرانی چون شقایق فراهانی، پوریا‌پور سرخ، بابک حمیدیان و پرویز پورحسینی حضور دارند.
پرنسیب (تهمینه میلانی)
حسین ابوالصدق صداگذاری فیلم را نیمه مهر به پایان رسانید و فیلم هم اکنون آماده نمایش است و به گفته کارگردان به محض دریافت پروانه نمایش، اکران خواهد شد. همچنین نام فیلم از «پرنسیب» به «اصولگرا» تغییر خواهد کرد. بهرام رادان، السا فیروز آذر و آنا نعمتی در آخرین ساخته تهمینه میلانی حضور دارند.
بیداری ( فرزاد موتمن)
فیلمبرداری اثر ما قبل آخر موتمن اسفند 87 به پایان رسید و سعید حاجی میری تدوین فیلم را نیمه شهریور به پایان رسانید. هنوز ضبط سه سکانس مهم این فیلم با بازی نیکی کریمی و شقایق فرهانی صورت نگرفته احتمال اینکه فیلم به جشنواره امسال برسد بسیار کم است. در اثر ما قبل آخر موتمن بازیگرانی چون حامد بهداد، مهدی احمدی، شقایق فراهانی و نیکی کریمی حضور دارند از نکات قابل توجه در این فیلم حضور شقایق فراهانی به عنوان مادر نیکی کریمی است.
انتهای خیابان هشتم (علیر ضا امینی)
هشتمین فیلم امینی و آخرین ساخته سینمایی وی بعد از فیلم پر سر و صدای «هفت دقیقه تا پاییز» است كه بازیگران مطرحی چون ترانه علیدوستی، حامد بهداد، صابر ابر و محمدرضا غفاری در آن ایفای نقش می‌كنند. صداگذاری فیلم توسط حسین ابوالصدق به پایان رسید و هم‌اكنون در مرحله ساخت موسیقی فیلم هستند. اولین نمایش «انتهای خیابان هشتم» احتمالا در جشنواره فجر خواهد بود.
باگت (سامان مقدم)
فیلمبرداری ششمین ساخته سامان مقدم هفته اول آذر در ابیانه کلید خورد. در اولین جلسه فیلمبرداری مصطفی زمانی جلوی دوربین محمد آلادپوش رفت. 50 جلسه فیلمبرداری برای آخرین ساخته سامان مقدم در نظر گرفته شده است. به گفته کارگردان «باگت» را می توان در گونه کمدی رمانتیک‌های روستایی قرار داد.محمدرضا مویینی تدوین فیلم را انجام خواهد داد. احتمال حضور فیلم در جشنواره امسال بسیار کم است. در آخرین ساخته سامان مقدم بازیگرانی چون: مصطفی زمانی، همایون ارشادی و مهناز افشار حضور دارند.
جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی)
فیلم جنجال برانگیز اصغر فرهادی با بازی لیلا حاتمی، پیمان معادی، شهاب حسینی، مریلا زارعی و شیرین یزدانبخش یك بار در حین فیلمبرداری به‌خاطر حرف‌های كارگردان در جشن سینما توقیف شد اما با وساطت خود فرهادی و هنرمندان معاونت سینمایی و ارشاد اجازه ادامه فیلمبرداری را به فرهادی دادند. فیلمبرداری «جدایی نادر از سیمین» به پایان رسیده و هم‌اكنون فیلم مراحل فنی را طی می‌كند و احتمالا به جشنواره فجر هم می‌رسد. فیلم ‌از امیدهای امسال جشنواره است و اولین جایزه‌اش را هم برای فیلمنامه هفته گذشته از جشنواره آسیا-پاسیفیك دریافت كرد.
فیلم‌های «ماراتن زمین» به كارگردانی كمال تبریزی، «برف روی شیروانی داغ» ساخته محمدهادی كریمی، «سپید و سیاه» به كارگردانی قاسم جعفری، «چشم» جمیل رستمی، «آلزایمر» احمدرضا معتمدی، «1359» ساخته سامان سالور، «گلوگاه» به كارگردانی ابراهیم معیری، «شور شیرین» جواد اردكانی و «اسب حیوان نجیبی است» عبدالرضا كاهانی از دیگر فیلم‌هایی هستند كه به دلیل موضوعات ملتهب یا حضور بازیگران مطرح از فیلم‌های مهم امسال محسوب می‌شوند كه احتمالا برای جشنواره امسال هم آماده می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *