چهارشنبه , 6 مهر 1401
نوا

کم خوني در دختران

کم خوني در دختران
کم خوني در دختران عامل مهمي براي افسردگي است
متاسفانه به تازگي حساسيت والدين نسبت به تغذيه فرزندانشان کمرنگ شده است و بيشتر به کودکان خود غذاهايي مي‌دهند که ظاهري زيبا دارد اما مغذي نيست و تنها اين مواد آنها را سير مي‌کند در نتيجه بهره هوشي چنين کودکاني کاهش و پرخاشگري در آنها افزايش يافته و تمرکزشان کم مي‌شود.
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه اظهار كرد: کم خوني در دختران جوان عامل مهمي براي ابتلا به افسردگي است، زيرا کمبود آهن در دختران دانش‌آموز بر روي وضعيت تحصيل آنها اثر گذاشته و باعث بروز افسردگي، زودرنجي، خستگي زياد، ريزش مو و عدم تمرکز آنها در هنگام درس خواندن مي‌شود.
دکتر محبوبه نوريان در گفت وگو با (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، با بيان اين گفت: متاسفانه به تازگي حساسيت والدين نسبت به تغذيه فرزندانشان کمرنگ شده است و بيشتر به کودکان خود غذاهايي مي‌دهند که ظاهري زيبا دارد اما مغذي نيست و تنها اين مواد آنها را سير مي‌کند در نتيجه بهره هوشي چنين کودکاني کاهش و پرخاشگري در آنها افزايش يافته و تمرکزشان کم مي‌شود.
دکتر نوريان در ادامه کمبود يد در غذا را باعث کاهش يادگيري در کودکان ذکر کرد و افزود: کمبود يد در مواد غذايي کودکان باعث کاهش يادگيري در اين افراد شده که اين کمبود را با خوردن مواد غذايي دريايي مي‌توان برطرف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.