سه شنبه , 15 آذر 1401

کشف عجيب و جالب در مسجدی در تركيه!!(+عکس)

يك مسجد تاريخی در تركيه وجود دارد كه گفته می شود يكی از عجيب ترين مساجد جهان به شمار می رود،بالای سر درب ورودی اين مسجد، هر روز سايه مردی ديده مي شود كه در حال نماز خواندن است.
کشف عجيب و جالب در مسجدی در تركيه!!(+عکس)
به گزارش شیعه آنلاین،‌ اهالی روستای “دفری” در استان “سواس” در مركز تركیه كه این مسجد عجیب در آن قرار دارد، می گویند كه این مسجد تاریخی حدود هشت قرن پیش ساخت شده است.

اهالی این روستا ادعا می كنند كه هر روز حدود 15 دقیقه سایه مردی كه در حال نماز خواندن است، بالای سر درب ورودی این مسجد ظاهر می شود و طی این 15 دقیقه از حالت ایستاده به سجده می رود. مقابل این مرد نیز یك جلد قرآن كریم وجود دارد. این سایه فقط در فصل تابستان رؤیت می شود.
گفته می شود سایه این مرد هر روز نیم ساعت قبل از نماز عصر در این مسجد تاریخی كه “مسجد بزرگ” نام دارد، ظاهر می شود. این مسأله یك طراحی معماری نادر و كمیاب به شمار می رود از همین رو به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
کشف عجيب و جالب در مسجدی در تركيه!!(+عکس)
قابل ذكر است این مسجد نسبتا بزرگ دو طبقه دارد. یك طبقه آن برای نماز خواندن و طبقه دوم به بیمارستانی خیریه برای بیماران ذهنی تبدیل شده است.
در همین راستا “حسن گورصوی” امام جماعت این مسجد در این باره گفت:‌ در هر زاویه این مسجد تاریخی،‌ یك چیز عجیب و جالب توجه مشاهده می شود. تمام گج كاری این مسجد به شكل سه بعدی ساخته شده و هیچ شكلی از آن دو بار تكرار نشده است در حالیكه وقتی از دور به آن نگاه می كنیم، به نظر می رسد كه همه آن شبیه هم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.