دوشنبه , 18 آذر 1398

چه رنگي دوست داريد تا بگيم كي هستيد؟

چه رنگي دوست داريد تا بگيم كي هستيد؟

رنگ‌هاي كمكي
رنگ‌هاي كمكي يعني بنفش و قهوه‌اي و خاكستري در يك طبقه نسبتا متفاوتي قرار دارند. اگر بخواهيم با صراحت كلام سخن بگوييم، سياه و خاكستري اساسا رنگ به شمار نمي‌آيند، زيرا سياه اصولا رنگ نيست و رنگ خاكستري نيز در آزمايش، كاملا بي‌رنگ و خنثي است. لذا آن دو را بي‌رنگ مي‌نامند. بنفش، تركيبي است از آبي و قرمز، در حالي كه قهوه‌اي مخلوطي از نارنجي، قرمز و سياه است و يك رنگ تيره و نسبتا بي‌روح را مي‌سازد. ترجيح دادن هر يك از سه رنگ «بي‌رنگ» (سياه، خاكستري يا قهوه‌اي) را مي‌توان نشانه‌اي از يك نقطه‌نظر منفي نسبت به زندگي دانست.

هيچ‌يك از دو رنگ بنفش و قهوه‌اي در شمار رنگ‌هاي مستقل (اصلي) رواني نيستند.

برخي از روانشناسان عقيده دارند رنگي كه برگزيده و دلخواه فرد است مي‌تواند گوياي خصوصيات اخلاقي و روانشناسي او باشد.

قرمز، خوش قلب اما خودپرست

اين رنگ، مظهر شدت و زياده‌روي است كه گاهي در جهت مخالف آن است. قرمز، رنگ عشق، تنفر، فداكاري، خشونت، خون و آتش است. كسي كه به اين رنگ علاقه دارد هرگز نمي‌تواند در زندگي بي‌تفاوت باشد. اين‌گونه اشخاص تند و سركش و در عين حال فعال، شجاع و كمي عجول هستند. احتمال شكست به‌خصوص در عشق براي آنها فراوان است. قضاوت‌هاي عجولانه و ناگهاني در مورد ديگران سبب از بين رفتن دوستي‌هايشان مي‌شود با آن كه در عشق كاملا فداكارند اما اگر روزي زندگي بر وفق مراد نباشد، بدون تفكر و جويا شدن علت مي‌جنگند.

دو عيب بزرگ، خودپرستي و عدم كنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش‌قلبي و حس بزرگ‌طلبي است. به‌طور كلي دوستداران رنگ قرمز داراي خصوصيات متضادي هستند.

صورتي؛ موردعلاقه ديگران

رنگ صورتي در واقع همان قرمز است كه كم‌رنگ شده. اگر به اين رنگ علاقه داريد تمام صفات رنگ قرمز را كمي ملايم‌تر دارا مي‌باشيد. با گذشت هستيد و در عشق، تندي نشان نمي‌دهيد. ديگران را خوب درك مي‌كنيد و با اطرافيان خود باملايمت و لطف رفتار مي‌كنيد و به دليل نشاط و شادابي‌تان مورد علاقه اطرافيان خود هستيد. آنهايي كه به اين رنگ علاقه دارند، اغلب شكست‌ها، خشونت‌ها و دشواري‌هاي زندگي را تحمل كرده‌اند و با مشكلات فراواني مواجه شده‌اند.

آبي، نظم و پشتكار و تنهايي

رنگ آبي از رنگ‌هايي است كه طرفداران زيادي دارد.

اگر به اين رنگ علاقه داريد كاملا مي‌توانيد احساسات و هيجانات خود را كنترل كنيد. ظاهر آرام شما، ديگران را وادار مي‌كند كه به شما احترام بگذارند و دوست داريد پيوسته مورد احترام و ستايش ديگران قرار بگيريد. در خريد و پوشش لباس قناعت مي‌كنيد و به علت شرم و حيا و گاه غروري كه در شماست ميل داريد اغلب تنها باشيد. حماقت و عدم فهم ديگران، شما را كسل مي‌كند و كساني كه از نظر هوش و فهم بر شما برتري دارند شما را ناراحت مي‌كنند. كارهاي خود را از روي نظم و ترتيب و بر پايه قواعد معيني انجام مي‌دهيد و يكي از صفات مشخص پشتكار شماست.

تاثير رنگ در بدغذايي كودكان

اگر كودك شما هم جزو كودكاني است كه به اصطلاح بدغذاست، مي‌توانيد با تزيين غذا او را به خوردن تشويق كنيد. رنگ در اين تزيين بسيار اهميت دارد. رنگ‌ها، كودكان را به خود جذب مي‌كنند، بايد ببينيد كدام رنگ براي كودك‌تان جذاب است.

بشقاب غذا را چون بوم نقاشي ببينيد و به فرزندتان كمك كنيد تا روي آن بوم با استفاده از مواد خوراكي رنگي كه در اختيارش قرار مي‌دهيد، مطابق سليقه خودش منظره‌اي زيبا بيافريند. چند بوته كوچك كلم بروكلي بخارپز يا‌ آب‌پز و مقداري لوبيا سبز درسته و پخته مي‌توانند درخت‌هاي اين منظره باشند يك عدد گوجه‌فرنگي به جاي خورشيد و يك مشت نخودفرنگي و دانه ذرت هم به جاي گل‌ها از انواع ميوه و سبزيجات براي تزيين غذاهاي گوناگون استفاده كنيد كه ممكن است بعضي از آنها نيز چندان مورد‌علاقه فرزندتان نباشد. با استفاده از قوه تخيل خود و كودك‌تان با اشكال و طرح‌هاي فانتزي اين غذاها را بياراييد.

خانواده سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *