یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

پولدارترین گوینده دنیا را بشناسید +عکس

«هنک آزاریا» یکی از مطرح ترین گویندگان و صداپیشگان جهان و البته ثروتمندترین آنها نیز است. او شهرت خود را با گویندگی در مجموعه انیمیشن انتقادی «سیمپسونها» به دست آورد و به جای شخصیت های معروفی همچون «آپوناهاسا پیماتپیلون»، «موزیسلاک» و «رئیس ویگوم» گویندگی کرده است.

پولدارترین گوینده دنیا را بشناسید +عکس

اما گذشته از استعداد بی نظیر «آزاریا» در گویندگی و صداپیشگی و دریافت جوایز متعدد اِمی و انجمن بازیگران ، «آزاریا» عنوان ثروتمندترین گوینده در جهان را نیز یدک می کشد. او در حال حاضر با ۷۰ میلیون دلار ثروت یکی از مولتی میلیونرهای عرصه سرگرمی است و سهم بزرگی از درآمد خود را از حضور در تلویزیون بدست آورده است. گویندگی در هر فصل از مجموعه انیمیشن «سیمپسونها» درآمدی بیش از ۴۰۰ هزار دلار را برای او به همراه دارد.

«آزاریا» یکی از ملاکان بزرگ هم هست . او یک عمارت ۱۰ میلیون دلاری در «بل ایر» کالیفرنیا ، و یک عمارت ۵ . ۵ میلیون دلاری در بیورلی هیلز دارد.


پولدارترین گوینده دنیا را بشناسید +عکس


«هنک آزاریا» اهل نیویورک است و در خانواده ای ثروتمند نیز متولد شده است. پدرش تاجر است و رسم تجارت را به خوبی به پسرش آموزش داده است. او یک خواهر و یک برادر هم دارد که آنها هم ثروتمند هستند. او سال ۱۹۹۰ با «جولی وارنر» (بازیگر) ازدواج کرد ولی ۹ سال بعد به دنبال آشنائی اش با «هلن هانت» از «جولی» جدا شد. در سال ۲۰۰۷ با کیتی رایت که بازیگر است ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۹ صاحب یک پسر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.