جمعه , 2 اسفند 1398

پرسپولیسی‌ها اضافه‌وزن دارند و به تیم ملی دعوت نمی‌شوند

پرسپولیسی‌ها اضافه‌وزن دارند و به تیم ملی دعوت نمی‌شوند

کارلوس کی‌روش بعد از حضور در فدراسیون فوتبال در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: از شما به خاطر حضور در این جلسه تشکر می‌کنم. در جایگاهی نیستم که در مورد جزئیات جلسه‌ با شما صحبت کنم. فقط می‌توانم بگویم جلسه بسیار خوب بود. مسائل مختلف را مطالعه کردیم. موقعیت خودمان را از زمان اردوی امارات تا به الان آنالیز کردیم.

وی افزود: از اردوی امارات تا به الان تغییر خاصی نداشتیم. برنامه آماده‌سازی ما همان‌طور که گفتم بسیار محدود و براساس تقویم فیفا خواهد بود. طبق قوانین فیفا و تبعیت از برنامه‌های آن، کارمان را پیش می‌بریم و فرصت‌مان بسیار محدود است.لیگ نباید تعطیل شود و این مسئله باید برای باشگاه ها هم اجرا شود که در زمان لیگ قهرمانان، لیگ دنبال شود. باید از قوانین فیفا تبعیت کنیم و برنامه هایمان را بر اساس آن پیش ببریم.

کی‌روش ادامه داد: برنامه آماده‌سازی تیم‌ملی در راه جام‌جهانی محدود و براساس قوانینی که فیفا تصویب کرده انجام خواهد شد. البته باید بگویم که این قوانین فقط برای تیم‌ملی نباید باشد. باشگاه‌ها هم باید با همین شیوه کار کنند؛ این روند باید برای باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم ادامه‌دار باشد.

وی تصریح کرد: خواهیم دید که با تبعیت از قوانین فیفا عده‌ای از افراد را خوشحال می‌کنیم! با توجه به عواقبی که گفته شده، افرادی که این شرایط را برای تیم‌ملی اجرا می‌کنند مسئول هستند. البته این برنامه چیزی که من به آن اعتقاد داشتم نبود. برنامه‌ من چیز دیگری بود. مطمئن هستم که این تصمیم که برای پیروی از قوانین فیفا گرفته شده قطعا عواقبی جدی برای تیم‌ملی و یکسری از بازیکنان دارد چون برخی از آنها نمی‌توانند به تیم‌ملی ملحق شوند.

خبرنگاری از کی‌روش درباره خبر سفرش به خارج از کشور برای سپری کردن تعطیلات سوال پرسید و گفت: می‌بینید که اینجا هستم و در تعطیلات به سر نمی‌برم. اگر هم زمانی به خارج از ایران می‌روم به دلیل این است که بازیکنان ایرانی خارج از ایران را که تعدادشان هم زیاد است، ببینم.

سرمربی تیم‌ملی در مورد اینکه این تصمیمات شاید برای ادامه کار تیم‌ملی خطرناک شود، افزود: شما نظر من را می‌دانید و می‌دانید که در این ۶ سال چگونه کار کردم و عملکرد من مشخص است. ما نهایت تلاش‌مان را برای موفقیت تیم‌ملی انجام می‌دهیم. اما مطمئنم برنامه‌ای که داریم بهترین برنامه برای آماده‌سازی تیم‌ملی و بهترین نتیجه‌گیری نخواهد بود.

کی‌روش ادامه داد: در ایران کارشناسانی وجود دارند که به گفته آن‌ها برنامه‌های ما خوب نیست؛ به نوعی که در کشورهای خودشان یک برنامه دیگر را اجرا می‌کنند و در ایران حرف‌های دیگری می‌زنند تا همه خوشحال شوند. من به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال توصیه می‌کنم که برنامه‌های باشگاه‌ها و لیگ قهرمانان آسیا را پیش‌بینی کنند. نباید به خاطر ۴ باشگاه لیگ را تعطیل کنند تا ۱۲ تیم دیگر فعالیت نداشته باشند.

وی در مورد این که آیا صحبت او در مورد وضع قوانین جدید مبنی بر این است که بازیکنان پرسپولیس به تیم‌ملی دعوت نخواهند شد، اظهار داشت: اگر ما بخواهیم برنامه‌مان را به صورت مختصر دنبال کنیم برخی از بازیکنان بازی ملی نخواهند داشت. ما باید در طول برنامه‌هایمان شرایطی را به وجود بیاوریم که بتوانیم بازیکنان جوان را به تیم اضافه کنیم.

سرمربی تیم‌ملی یادآور شد: چیزی که در مورد پرسپولیس پرسیدید سوالی متفاوت است؛ پرسپولیس باشگاه بزرگی است و احترام زیادی برای این تیم قائلم. رنگ لباس پرسپولیس به رنگ منچستریونایتد است و من این تیم را دوست دارم! بازیکنان پرسپولیس را به این دلیل نمی‌توانیم دعوت کنیم چرا که آن‌ها ۳ کیلو بالاتر از حد استاندارد دارند. ما می‌خواهم با قطر بازی کنیم و نمی‌توانیم در شرایطی بازیکنان را به میدان بفرستیم که ۳ کیلو بیشتر از حد استاندارد دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا با دعوت نکردن بازیکنان پرسپولیس نمی‌ترسید که هواداران پرسپولیس که تعدادشان کم نیست بار دیگر علیه شما شوند و این در حالی است که گفته بودید هواداران این تیم در صفحات مجازی به شما توهین کرده‌اند؟»، گفت: نه، هواداران علیه کسی خواهند شد که شرایط بازیکنان این تیم را مساعد نمی‌دانست. من هیچ وقت به بازیکنان توهین نکرده‌ام و برای آنها احترام قائلم. آنها در تیم ملی و پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته و بازیکنان بسیار مثمرثمری بوده‌اند، اما مربی آنها نظر دیگری دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: همان‌طور که اشاره کردم، عواقب این برنامه‌ برای کادر تیم ملی خواهد، چون زمان کافی برای آموزش بازیکنان و کسب تجربه آنها نخواهیم داشت. پس از بازی با سوریه که در ماه نوامبر بود، تیم ما در صدر گروه خود قرار داشت و بیشترین امتیازات را کسب کرده بود. این یک واقعیت است که تیم ملی بیش از چهار سال تیم اول آسیا بوده و بهترین تیم در رده‌بندی آسیاست. تقریباً یک سال و نیم است که در یک بازی هم شکست نخورده‌ایم و مردم از این نتایج خوشحال هستند.

کی‌روش تصریح کرد: برنامه‌ای که من دنبال می‌کردم، برای تیم ملی طراحی شده بود. در ماه دسامبر با شرایطی مواجه شده و افرادی باعث شدند برنامه‌های ما به‌هم بریزد. در این شرایط، مجبور شدیم بر اساس مقررات فیفا عمل کنیم. تحت این شرایط صلح و هماهنگی هم به فوتبال ایران بازگشت! بنابراین بهتر است سؤالی را که در حیطه مسئولیت من قرار دارد، نپرسید و از کسی سؤال بپرسید که این مشکل را ایجاد کرده و باعث جدایی شده است. من با آقای رئیس (تاج) به شکل متحد کار می‌کنم و این تنها راه حلی است که وجود دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به شایعاتی که در مورد قراردادش وجود دارد و صحبت از مذاکراتش با الجزایر مطرح شده است، گفت: اگر بخواهید به خبرهایی که در رسانه‌ها منتشر می‌شوند، اعتماد کنید، من اکنون باید در تعطیلات باشم!

وی افزود: در خصوص عواقبی که برای برنامه تیم‌ملی رقم می‌خورد هشدار می‌دهم؛ براساس برنامه فیفا کارمان را پیش می‌بریم که این مسئله برای تیم‌ملی سودمند نیست. البته بدون شک تمام تلاشم را برای آماده‌سازی تیم‌ملی می‌کنم. تیم‌های قطر و چین برنامه‌ریزی خوبی برای فوتبالشان دارد و با وجود اینکه برنامه ما به هم خورده موفق نخواهیم بود.

کی‌روش در مورد اینکه چرا درخواست دیدار رو در رو با برانکو را نمی‌کند، گفت: در مورد فرگوسن یا مورینیو صحبت می‌کنید؟ اگر در مورد این نفرات صحبت می‌کنید حاضرم رو در رو صحبت کنم اما با افرادی که اول با رسانه‌ها صحبت می‌کنند و بعد می‌خواهند با من صحبت داشته باشند آماده گفت‌وگو نیستم. این مربیان در سطح من نیستند و من با مربیانی حرف می‌زنم که در سطح خودم باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *