یکشنبه , 29 دی 1398

هیوندای Veloster رونمایی شد

هیوندای Veloster رونمایی شد

هیوندای پس از انتظاری طولانی مدت، در موتوشوی بین المللی آمریکای شمالی در شهر دیترویت، از Veloster رونمایی کرد. این کوپه جدید که به منظور رقابت با خودروهایی همچون مینی کوپر و سایون tC طراحی شده، از استایلی خاص و تا حدودی آوانگارد برخوردار می باشد که از جمله بارزترین مشخصه های آن می توان به ستون های سیاه رنگ A، گلگیرهای برآمده و عضلانی، چراغ های القاء LED جلو، لوله اگزوز دوبل که همچون ابرخودروها در مرکز قالب دیفیوزر- مانند سپر عقب جای گرفته و چرخ های آلیاژی 17 اینچی اشاره کرد. چرخ های 18 اینچی نیز در لیست آپشن های این خودرو قرار داده شده اند.

هیوندای Veloster رونمایی شد

هیوندای این محصول خود را یک کوپه 3- در می نامد، درحالیکه ولوستر در حقیقت 4 درب دارد، دو درب مرسوم جلو، یک درب برای محفظه بار و یک درب عقب سمت سرنشین کناری که ورود به کابین و خروج از آن برای سرنشین عقب را تسهیل می بخشد.

هیوندای Veloster رونمایی شد

در داخل کابین، این عضو تازه وارد خانواده هیوندای فضایی بسیار جادار را در کنار تزئینات فلزی، یک صفحه نمایش 7- اینچی با رادیوی یکپارچه پاندورا، اتصال از طریق بلوتوس و سیستم Blue Link ارائه می دهد. دیگر مشخصه های بارز کابین هیوندای ولوستر عبارتند از آپشن هایی نظیر پدال های آلومینیومی، سانروف پانورامیک، سیستم صوتی 450 وات دایمِنشِن و هدایت از طریق GPS.

هیوندای Veloster رونمایی شد

زیر درپوش موتور این کوپه داغ یک واحد 4 سیلندر 1.6 لیتری آرمیده که قادر است قدرتی برابر با 183 اسب بخار و بیشینه گشتاوری معادل 167 نیوتن متر تولید کند. این موتور در حالت استاندارد به یک سیستم انتقال قدرت 6 سرعته دستی اتصال می یابد، البته، خریدار درصورت تمایل می تواند گیربکس 6 سرعته DSG را برای خودرو خود سفارش دهد. هنوز اطلاعات کاملی از عملکرد فنی ولوستر انتشار نیافته، ولی هیوندای انتظار دارد این کوپه 1172 کیلوگرمی بتواند در هر 100 کیلومتر بزرگراه، 5.8 لیتر سوخت بسوزاند.

هیوندای Veloster رونمایی شد

نویسنده : مجید رقیبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *