پنج شنبه , 14 مهر 1401

هر غذایی را كه دوست دارید بخورید و همچنان وزن كم كنید!

هر غذایی را كه دوست دارید بخورید و همچنان وزن كم كنید!

كلید موفقیت در كاهش وزن، سوزاندن كالری اضافه به همراه ورزش كافی می‌باشد. كلید شما برای موفقیت در كاهش وزن چیست؟
كنترل كالری، این کلمه طلایی می باشد. البته گفتن این كلمات آسان می‌باشد ولی ممكن است در عمل بسیار سخت باشد.
با دنبال كردن راه‌های اصولی كاهش وزن، شما می‌توانید مقدار غذایی را كه می‌خورید كنترل كنید برای مثال مقدار كالری غذا را از روی بر چسب بسته‌های غذایی بخوانید.
از مصرف فست‌فود خودداری كنید ولی اگر بعضی مواقع به رستوران می‌روید لطفا بزرگترین اندازه مواد پروتئینی را سفارش ندهید هر چند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
قبل از وعده‌های غذایی سالاد بخورید.

مقدار وعده‌های روزانه خود را افزایش دهید و حجم غذا در هر وعده را كاهش دهید، برای مثال 5 تا 6 وعده در هر روز، تا هیچ‌گاه خیلی گرسنه نباشید.

از بشقاب‌های كوچك‌تر استفاده كنید. هر غذای خوشمزه‌ای كه دوست دارید بخورید اما تنها نیمی از آنچه كه همیشه می‌خوردید!

یكی از مهم‌ترین عوامل برای كاهش وزن مقدار كالری است كه به بدن ما می‌رسد. بهتر است بدانید مقدار غذایی كه می‌خورید به اندازه نوع غذایی كه می‌خورید مهم می‌باشد.

اگر از مقدار كالری غذاهایی كه می‌خورید با خبر باشید می‌توانید آن غذایی كه از خوردنش لذت می‌برید میل بفرمایید و وزن خود را كاهش دهید. برای مثال در فعالیت‌های معمول یك خانم 35 ساله كه 165 سانتی متر قد وحدود 68 كیلوگرم وزنش می‌باشد برای آن كه در وزن خود بماند به 2146 كالری در هر روز نیازمند است ولی اگر این خانم می‌خواهد وزنش را كاهش دهد باید كالری روزانه خود را به 1646 كالری در هر روز كاهش دهد.
یكی از راه‌های سوزاندن كالری اضافه، ورزش می‌باشد. باید دست كم نیم‌ساعت ورزش جدی 3 تا 4 روز در هر هفته انجام دهید آنگاه قطعا می‌توانید هر غذایی را كه دوست دارید بخورید و همچنان وزن كم كنید. سعی كنید به فعالیت‌هایی كه از انجام آن لذت می‌برید بپردازید. برای مثال اگر دویدن را دوست ندارید فعالیت‌های بسیاری هستند كه می‌توانید انجام دهید مانند ایروبیك، دوچرخه‌سواری، باغبانی، پیاده‌روی و شنا كه هركدام مقدار زیادی كالری می‌سوزاند. پس با استفاده از این رژیم می‌توانید آنچه را كه دوست دارید بخورید و همچنان وزن كم كنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.