یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

نیكو خردمند از بیمارستان مرخص شد

نیكو خردمند از بیمارستان مرخص شد
نیكو خردمند متولد 1311 درتهران و فارغ‌التحصیل رشته كارگردانی از رویال تئاتر است. او فعالیت هنری خود را با گویندگی رادیو در سال 1337 آغاز كرد و به جای بازیگرانی هم‌چون…
نیكو خردمند بازیگر پیشكسوت سینمای ایران كه طی هفته‌های گذشته در بخش سی سی یو یكی از بیمارستان تهران بستری شده بود، روز گذشته ـ 30 شهریور ماه از بیمارستان مرخص شد.
به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این هنرمند كه به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری بود، با بهبود حالش به منزل رفت.
این بازیگر و دوبلور پیش‌كسوت طی چند ماهه گذشته به‌دلیل ناراحتی قلبی چندین بار در بیمارستان بستری شده است.
نیكو خردمند متولد 1311 درتهران و فارغ‌التحصیل رشته كارگردانی از رویال تئاتر است. او فعالیت هنری خود را با گویندگی رادیو در سال 1337 آغاز كرد و به جای بازیگرانی هم‌چون «كلودیا كاردیناله»، «اوا گاردنر»، «الیزابت تیلور»، «فخری خوروش» و … صحبت كرده است.
او فعالیت خود را در زمینه‌ بازیگری سینما با بازی در فیلم «پرده آخر» به كارگردانی واروژ كریم‌مسیحی درسال 1369 آغاز كرد و تاكنون در آثاری هم‌چون «باغ گیلاس»، «آوای فاخته»، «كت جادویی»، «آپارتمان»، «دزدان مادربزرگ»، «سفر پرماجرا»، «دختری به‌نام تندر»، «كاغذ بی خط»، «صبحانه برای دونفر»، «كافه ستاره» و … ایفای نقش كرده است.
او هم‌چنین به خاطر بازی در دوفیلم «پرده آخر» و «بازیچه» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگری جشنواره فجر شده است.
این روزها «خاك آشنا» با حضور نیكو خردمند بر پرده سینماهاست.
منبع: isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.