چهارشنبه , 9 آذر 1401

نکاتی در مورد ثبت نام کنکور سال ۹۱

نکاتی در مورد ثبت نام کنکور سال ۹۱

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 خبر داد . و گفت:

در بند 43 فرم تقاضانامه یک تغییر بوجود آمده که گزینش رشته های تحصیلی مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران به اعلام علاقمندی اضافه شده است.

سیدجلال طباطبایی در افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 از امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند نسخه PDF آن را از سایت دریافت کنند.

وی یادآور شد: کارت اعتباری ثبت نام در آزمون سراسری نیز از هم اکنون قابل خریداری است. ثبت نام در این آزمون از روز 16 آذر آغاز می شود و افرادی که مایل به خریداری کارت اعتباری و دریافت دفترچه از ادارات پست هستند نیز می توانند از 16 آذر به ادارات پست مراجعه کنند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: امکان خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون سراسری سال 91 با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب فراهم است و داوطلبان می توانند با خرید اینترنتی و دریافت دفترچه از هم اکنون، خود را برای ثبت نام نهایی آماده کنند.

وی با اشاره به یک تغییر در شرایط ثبت نام و اعلام علاقمندی در آزمون سراسری، گفت: در بند 43 فرم تقاضانامه یک تغییر بوجود آمده است که گزینش رشته های تحصیلی مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران به اعلام علاقمندی اضافه شده است.

معاون اجرایی سازمان سنجش اضافه کرد: افرادی که مایل هستند می توانند علاقمندی خود را در این مرحله اعلام کنند اما در این مرحله نیازی به پرداخت هزینه اعلام علاقمندی نیست و پس از مشخص شدن کدرشته محل مربوط از سوی وزارت آموزش و پرورش هزینه لازم و نحوه پرداخت آن اعلام خواهد شد.

ثبت نام در آزمون سراسری سال 91 از روز 16 آذر آغاز می شود و تا 25 آذرماه 90 ادامه دارد. استقرار اطلاعات ثبت نامی و ویرایش نیز در روزهای 30 بهمن تا 3 اسفند ماه سال 90 امکان پذیر است. آزمون سراسری سال 91 در روزهای 8، 9 و 10 تیرماه 91 برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.