نکات تهیه یجوجه کباب

نکته اول : در مایع ابتدایی که قرار است مرغ را بخوابانید و بعد آن را کباب کنید بهتر است از زیتون، موسیر، ماست، آب لیمو و… استفاده کنید. این کار به ترد شدن گوشت و طعم جالب آن کمک می کند

نکته دوم : بیشتر افراد از فلفل دلمه ای خرد شده استفاده می کنند. توصیه ما این است که فلفل را رنده کنید تا طعم و خاصیت های فلفل در این گوشت ها نفوذ کند و طعم متفاوتی داشته باشد.

نکته سوم : زعفران باعث می شود که طعم جوجه کباب شما بسیار متفاوت باشد و نشان دهد که از این غذای بین المللی یک غذای ایرانی ساخته اید.

نکته چهارم : از ادویه هایی نظیر دارچین، سماق، کاری و پودر لیمو استفاده نکنید. این ادویه ها هرچند عطرآگین هستند اما به تلخ شدن گوشت بعد از سرخ و کبابی شدن منجر می شوند.

نکته پنجم : برای دورچین کردن جوجه کباب از گوجه فرنگی، فلفل استفاده کنید. گوجه ها را هم کمی سرخ کنید بسیار عالی تر می شود.

نکته ششم : جوجه کباب ها اغلب از قسمت سینه جدا می شوند اما اگر بخش های مختلف را کنار هم قرار دهید در تنوع طعم هم دخیل شده اید

نکته هفتم : بسیاری از افراد جوجه کباب آبکی دوست دارند برای این کار پوست مرغ را جدا نکنید، در چنین شرایطی اگر بتوانید به راحتی پوست را جدا کنید می توانید از گوشت زیری که زیاد سرخ نشده استفاده کنید. استفاده از گوشت پوست دار مزیتی دیگر هم دارد که اگر قرار است گوشت بسوزد اول پوست می سوزد و خود گوشت لطمه ای نمی بیند.