پنج شنبه , 14 مهر 1401

نقش شن‌های قیری در فیلم آواتار

نقش شن‌های قیری در فیلم آواتار
فیلم آواتار که به طور کل کاندیدای دریافت 9 جایزه اسکار بود یك توانست یکی از این جوایز را برای مدیریت هنری از آن خود کند. چرنیاوسکی تا کنون مدیریت هنری فیلمهای بسیاری را به عهده داشته است اما به گفته وی فیلم آواتار …
به گزارش جام جم آنلاین،مشاور مدیر هنری فیلم جنجالی آواتار برای کمک در ساخت بخشهایی از فیلم از مهندسان شنهای قیری (Oilsands) در معادن رو باز نفت کانادا کمک گرفته است.
فیلم آواتار تحسین بسیاری از طرفداران محیط زیست را برانگیخته است زیرا این گروه از فعالین محیط زیست معتقدند تخریب سیاره ناشناخته پاندورا تمثیلی از رویدادی است که در صنعت نفتی ایالت آلبرتا کانادا رخ داده است.
اما “تاد چرنیاوسکی” مشاور مدیر هنری این فیلم معتقد است فیلم کارگردان کانادایی ،جیمز کامرون بیشتر به گزارشی تشریحی از ارتش آمریکا شباهت دارد. وی برای کمک به ساخت فیلم از مهندسان معادن شنهای قیری کانادا کمک گرفته است.
چرنیاوسکی می گوید: “در پس زمینه تصاویر سیاره خیالی پاندورا می توان پالایشگاههای کاملی را مشاهده کرد که برای خلق آنها باید می دانستیم پالایشگاهها باید چه شکلی باشند و کانی های موجود در این معادن باید چه شکل و ویژگی هایی داشته باشند و به همین دلیل از مهندسان شنهای قیری برای مصور ساختن این عناصر فیلم کمک گرفتیم.”
فیلم آواتار که به طور کل کاندیدای دریافت 9 جایزه اسکار بود یك توانست یکی از این جوایز را برای مدیریت هنری از آن خود کند. چرنیاوسکی تا کنون مدیریت هنری فیلمهای بسیاری را به عهده داشته است اما به گفته وی فیلم آواتار یکی از مشکل ترین فیلمهایی بوده است که بر روی آنها کار کرده است و به اینکه نام وی در میان کاندیداهای اسکار اعلام شده است افتخار می کند.
چرنیاوسکی می گوید: ما بر روی فناوریهایی کار کردیم که هیچیک از آنها در حال حاضر وجود ندارند و فرایندهای کلی و تکنیکهای استفاده شده برای ابداع این فناوریها و تولید فیلم در نوع خود اولین به شمار رفته و هرگز در تولید هیچ فیلم دیگری مورد استفاده قرار نگرفته است.
بر اساس گزارش سی بی سی، چرنیاوسکی معتقد است فراتر از تلاش برای ساخت فیلمی مشکل و پیچیده در تلاش بوده اند رایانه ها و تکنیکهای پیچیده تری برای حمایت از تمامی وقایعی که قرار بود در فیلم رخ دهد را ابداع کنند
منبع: jamejamonline.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.