پنج شنبه , 11 خرداد 1402

میزان خواب بنده بسیار زیاد است

میزان خواب بنده بسیار زیاد است

خواب آلودگی زمانی مشکل تلقی می شود که علی رغم خواب کافی در شب یعنی 6 تا 8 ساعت برای مدت یک هفته یا بیشتر به دفعات خواب آلوده شوید و سطح هوشیاری شما را کاهش دهد .همچنین نیاز به خواب در افراد مختلف فرق می کند و معمولاً بطور متوسط نیار به خواب در شبانه روز 8 ساعت می باشد.
اگرفردی کمتر از 8 ساعت می خوابد و علائمی مثل تحریك پذیری ، خواب آلودگی ، احساس كوفتگی و كاهش اشتها نداشته باشد در وی ان میزان خواب طبیعی محسوب می شود.
از عواملی که باعث خواب آلودگی می شود می توان به وجود بی نظمی در برنامه خواب ، هرعفونت ویروسی ، آلرژی و بیماری هایی که در خواب اختلال ایجادمی کنند اشاره کرد که شایع ترین آنها سرماخوردگی و آنفلوآنزا است همچنین داروها.
داروهایی كه باعث ایجاد بی خوابی می شوند عمدتآ از گروه آمفتامینها و مشتقات آنها هستند كه مورد مصرف بسیار كمی آنهم تحت شرایط كنترل شده وزیر نظر پزشك تجویز می شوند و مطلقآ استفاده عمومی ندارند .این دارو ها عمدتآ مورد سوء مصرف قرار می گیرند و قرص های اكستازی هم مشتقات همین ماده هستند.بنابراین به هیچ وجه مصرف دارو به منظور کم کردن مقدار خواب توصیه نمی گردد و این دارو ها عوارض بسیاری از جمله قلبی ،و روحی – روانی دارند .
از جمله دیگر موادی كه باعث بی خوابی می شوند تركیبات متیل گزانتینها هستند كه در چای و قهوه و بخصوص قهوه وجو دارند. با مصرف معمول آنها قدری می توان بی خوابی ایجاد كرد.ولی تاثیرآن نیز طولانی مدت و بصورت دایمی نیست یعنی باعث کاهش کلی میزان خواب فرد نمی شود .
موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.