چهارشنبه , 13 فروردین 1399

مهندسي ابرو و بهترين فرم ابرو

هفته نامه سلامت :
معيارهاي علمي در آرايش يكي از مهم‌ترين اجزاي صورت
مهندسي ابرو
براي صورت كشيده بهترين فرم ابرو، ابروي صاف و افقي است و بدترين فرم ابرو، ابروي زاويه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌كوتاه است.
مطالعات باستان‌شناسي تاريخي و انسان‌شناسي، تاييد مي‌كنند كه محصولات زيبائي توسط زنان و مردان در همه فرهنگ‌ها و جوامع هميشه مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. در حال حاضر نيز در مقايسه با سابق، اين موضوع كاهش نداشته و فقط ظريف‌تر و كمي غيرملموس‌تر شده است. روان‌شناسان معتقدند كه ظاهر يك انسان براي ابراز موقعيت اجتماعي و ايجاد تاثير بر ديگران و در نتيجه ايجاد اعتماد به نفس و رضايت او از خود، بسيار پراهميت است. همه انسان‌ها مشتاقانه منتظر پذيرفتن مشورت از سوي افرادي هستند كه مي‌توانند ضامن زيبائي و سلامتي چهره آنها باشند.

راه‌هاي بسيار زيادي وجود دارد كه شما ظاهر خود را بهتر كرده و زيباتر به نظر برسيد. مي‌توانيد يك لباس يا كفش نو بپوشيد، بيني خود را عمل كنيد يا وزن اضافي خود را كم كنيد، كمبود وزن خود را جبران كرده و… اما تمام اينها مستلزم زمان و پول فراوان هستند. اگر بخواهيد همين حالا زيباتر شويد و بدون پول هم به هدف خود برسيد، شايد به نظرتان بعيد و غيرممكن بيايد اما واقعا چنين راهي وجود دارد؟ بله راهي وجود دارد كه ظاهر شما در عرض مدت كوتاهي و با هزينه كردن كمترين مبلغ زيباتر به نظر برسد و آن اين است كه آرايشي را كه به شما بيشتر مي‌آيد بشناسيد و در پيش بگيريد. بايد واقع‌گرا باشيد و قبول كنيد كه بعضي رنگ‌ها فقط در بسته‌بندي‌هاي داخل ويترين مغازه‌ها زيبا هستند نه بر روي چهره شما و قبل از آن بايد سعي كنيد چهره خود را به خوبي بشناسيد و علاوه بر آن معيارهاي زيبائي را در مورد هر كدام از اجزاء صورت خود بدانيد. ما سعي مي‌كنيم برخي از اين معيارها را به شما بشناسانيم. به شما نشان خواهيم داد كه چگونه از ابزاري كه در دسترس داريد بهترين استفاده را بكنيد. لطفا به خاطر داشته باشيد كه از نكاتي كه در اينجا مي‌آموزيد به‌عنوان وسيله‌اي براي زيباتر شدن استفاده كنيد نه گذاشتن ماسكي بر روي چهره خود.

زيبايي ابروها

شايد تا به ‌حال به اين مسئله توجه نكرده باشيد ولي زيبا ساختن ابروها مي‌تواند تغيير شگفت‌انگيزي در ظاهر شما ايجاد كند. ابروان شما مانند قابي براي چشمان شما هستند. اغراق نيست اگر بگوييم كه شكل ابرو مي‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد و يا جلوه آن را از بين ببرد. اگر ابروي شما به فرم صورت‌تان نخورد، فرم صورت به هم خورده و شكل آن تغيير مي‌كند. پس اولين قدم اين است كه فرم چهره خود را بشناسيد. بر اساس معيارهاي تعريف شده زيبائي، براي هر فرم صورتي، بهترين و بدترين فرم ابرو پيشنهاد شده است. براي صورت كشيده بهترين فرم ابرو، ابروي صاف و افقي است و بدترين فرم ابرو، ابروي زاويه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌كوتاه است. در مورد صورت‌هاي گرد بهترين فرم ابرو، ابروي زاويه‌دار با ارتفاع بلند و دم‌كوتاه است و بدترين ابرو، ابروي گرد است. بهترين ابرو براي صورت‌هائي كه چهارگوش هستند، ابروي زاويه‌دار و منحني با قوس تيز است كساني كه صورت قلبي شكل يا گلابي شكل دارند بهتر است ابروي گرد را انتخاب كنند. بدترين فرم ابرو براي اين افراد ابروي صاف و افقي است. بر اين اساس به شما توصيه مي‌كنيم كه هميشه ابروهايتان را به نسبت شكل صورت‌تان برداريد نه به توصيه دوستان و يا دنباله‌روي از مد. بر اساس معيارهاي زيبائي نقطه شروع ابرو، بلندترين نقطه ابرو و نقطه پاياني ابرو بر اساس موقعيت چشم‌ها تعيين مي‌شود. براي پيدا كردن نقطه شروع ابرو، مدادي را در كنار بيني به‌صورت عمودي نگه داريد. نقطه طلاقي مداد با ابرو همان محل شروع ابروي شماست. براي پيدا كردن بهترين محل براي بلندترين نقطه ابرو، مداد را كنار بيني به سمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد. حال مداد را طوري بگيريد كه كنار بيني را به كنار خارجي چشم متصل كند. نقطه تلاقي به‌دست آمده با ابرو، دقيقا بهترين نقطه پاياني ابروان شماست.
اگر صورت را به طور كلي به شكل يك بيضي در نظر بگيريد و آن‌را با يك خط فرضي عمودي به دو قسمت مساوي تقسيم كنيد و با خط افقي فرضي ديگري بيضي را به 4 قسمت مساوي تقسيم نمائيد، در يك چهره متناسب، محل چشم‌ها روي خط افقي است. حال خط افقي را به 5 قسمت مساوي تقسيم مي‌كنيم با اين كار اندازه طبيعي چشم‌ها مشخص خواهد شد به اين ترتيب متوجه مي‌شويد كه فاصله بين دو چشم، برابر با يك چشم است. نيمه بالاي چهره (بالاي چشم‌ها) محل قرارگيري ابرو است. در يك چهره متناسب اگر از خط افقي تا پايين بيضي را به دو نيمه تقسيم كنيم نوك بيني بايد بر روي اين نقطه واقع شود. اگر خواستيد چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد فاصله ابروها را بيشتر كنيد و اگر چشمان كشيده مي‌خواهيد بگذاريد ابروهايتان به هم نزديك باشند. بعضي‌ها چشم‌هاي پف‌كرده‌اي دارند كه ممكن است تناسب چهره‌شان را به هم ريخته باشد. براي كم‌كردن پف‌ چشم، يك قاشق غذاخوري را زير آب بسيار سرد بگيريد و براي 60 ثانيه روي پف كردگي چشم قرار دهيد. اين‌كار ورم را كمتر مي‌كند. البته كرم نيز براي از بين بردن پف‌كردگي چشم وجود دارد. اين كرم‌ها معمولا داراي نشاسته و روغن جگر كوسه هستند و به گفته متخصصين پوست براي ورم چشم اثر معجزه‌آسائي دارند. با تمام اين تفاسير و قوانين، بايد بگوئيم كه برخي از چهره‌ها با اينكه از اين قوانين پيروي نمي‌كنند، زيبا هستند بنابراين، تا آنجا كه خودتان از چهره خود راضي هستيد، همان قانون شماست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *