سه شنبه , 28 آبان 1398

ممنوعیت تردد خودروهای شاسی‌بلند در پاریس

ممنوعیت تردد خودروهای شاسی‌بلند در پاریس

با توجه به طراحی خودرو، مصرف سوخت و میزان آلایندگی اتومبیل‌های شاسی‌بلند گزینه مناسبی برای مسافرت‌های درون شهری نیستند. پاریس اولین قدم‌ها را برای کاهش تردد این خودروها در سطح شهر برمی‌دارد.
آیا فکر می‌کنید خودروهای شاسی‌بلند گزینه مناسبی برای تردد در سطح شهر هستند؟ پاسخ مسئولان حفاظت محیط‌زیست شهر پاریس به این پرسش منفی است. آنها دارند اولین قدم‌ها را برای ممنوعیت تردد این نوع خودروها به همراه تمامی اتومبیل‌های پرمصرف قدیمی برمی‌دارند.

این گروه شهروندان را برای کنار گذاشتن خودروهای پرمصرف تحت‌فشار قرار نخواهد داد؛ بلکه قوانینی وضع خواهد کرد که استفاده از وسایل نقلیه بزرگ و پرمصرف را محدود خواهند کرد.

هنوز نوع محدودیت‌های اعمال‌شده برای خودروهای شاسی‌بلند و ماشین‌های گازوئیل‌سوز قدیمی مشخص نشده، اما به گزارشاتوبلاگ این محدودیت‌ها با توجه به ساعات روز و منطقه سکونت اعمال خواهند شد. هنوز جریمه مشخصی برای شکستن این محدودیت‌ها اعلام نشده است.

البته شهروندان پاریسی تنها ساکنان فرانسه نیستند که باید از این محدودیت‌ها تبعیت کنند، این محدودیت‌های تازه در شهرهای دیگری مانند لیون اجرا خواهند شد.

پیش از این در پایتخت‌های دیگر اروپایی مانند لندن و برلین، محدودیت‌هایی بر اساس میزان آلایندگی خودروها و تعریف مناطق با آلایندگی پایین وضع شده که سطوح متفاوتی از موفقیت را به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *