یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

ماكاروني ، جايگزين برنج و نان

خواص‌خوراکی‌ها- درگير و دار دم كشيدن قيمت برنج و گراني‌هاي غيررسمي نان به بهانه‌هاي گوناگون، بسياري از شهروندان ماكاروني را به عنوان جايگزيني مناسب براي اين دو ماده غذايي انتخاب كرده‌‌اند
كه مي‌تواند هر چند روز يكبار جاي خالي برنج و نان را براي آنها پر كند. هر چند قيمت‌هاي مقايسه‌اي فروشگاه‌ شهروند نشان مي‌دهد ماكاروني‌ها در مقايسه با زمان مشابه سال پيش بين 11تا 70 درصد گران‌تر شده‌انداما باز هم خانواده‌ها آن‌را به برنج كيلويي3 تا 4 هزار تومان ترجيح مي‌دهند.
با اينكه پيش از اين ماكاروني‌ به عنوان غذا‌يي پرخاصيت تلقي نمي‌شد، اين روز‌ها انواع غني شده، اين ماده غذايي را هم در فهرست خوردني‌هاي مناسب قرار داده است.
البته از طريق اضافه‌كردن سس‌هاي مغذي نيز مي‌توان انواع ارزان‌تر آن‌را در سبد مصرف جاي داد و از صرفه‌جويي اقتصادي آن بهره‌مند شد. براي نمونه در مايع ماكاروني مي‌توان از انواع سبزي‌ها مانند فلفل‌دلمه‌اي، كلم‌بروكلي و هويج استفاده كرد.
يكي از مهم‌ترين نكات پخت ماكاروني كه منجر به صرفه‌جويي در وقت و هزينه مي‌شود، حرارت دادن بيشتر ماكاروني پيش از آبكش كردن است.
با نرم شدن ماكاروني جذب كربوهيدرات‌ها به عنوان يكي از مهم‌ترين اجزاي آن سريع‌تر و آسان‌تر صورت مي‌گيرد.
اين غذا به وسيله اضافه كردن روغن مايع يا روغن زيتون به مايه ماكاروني، بعد از آبكش كردن نيازي به روغن مجدد ندارد. فقط اندكي روغن براي تفت مايه آن كفايت مي‌كند.
دركنار ماكاروني سعي كنيد از ماست و دوغ كم‌چرب و بدون گاز استفاده كنيد زيرا به هضم پروتئين و كربوهيدرات‌هاي غذا كمك مي‌كند.
براي آشتي دادن كودكان با غذا نيز مي‌توان از اين ماده غذايي سريع و آسان استفاده كرد. برخي از بچه‌ها تخم‌مرغ و انواع سبزي‌ها را دوست ندارند.
در اين مورد مي‌توان از علاقه آنها به ماكاروني سود جست و با اضافه كردن اين مواد به ماكاروني كم كم آنها را به خوردن سبزي‌ها و تخم مرغ ‌ عادت داد.
البته اين موضوع را نبايد از ياد برد كه اصولا ماكاروني غذاي سنگيني است كه برخي از كودكان پس از صرف آن به دل درد دچار مي‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.