یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

ماشین فروش خودکار مجهز به نمایشگر تمام لمسی

touch1_narenji_ir.jpg

ژاپن از جمله کشورهایی است که در آنجا استفاده از ماشين های فروش خودکار بسيار رایج است. برای همين طراحان در ژاپن تصمیم به ایجاد تحولی در ساخت این محصول گرفتند.


آنچه که در تصوير مشاهده می کنید يک ماشین فروش خودکار است که aCure نام دارد. در ساخت اين ماشین از فن آوری لمسی استفاده شده است. به جای آنکه طبقه ای از نوشیدنی های مختلف در ویترین آن مشاهده کنید، يک صفحه نمايشگر تمام لمسی در مقابل شما قرار دارد که نوشیدنی های مختلف را در اندازه واقعی و با برچسب های قيمت در يک طبقه مجازی به شما معرفی می کند.


این ماشين فروش در ایستگاه Shinagawa توکيو قرار گرفته و عابرين می توانند سفارش خريد انواع نوشيدنی های سرد و گرم و حتی کنسرو ذرت را به اين ماشین داده و مراحل پرداخت وجه را بااستفاده از نمایشگر لمسی طی کنند. فعلا واحد پول تعریف شده برای اين ماشین ين است و قرار است در ساخت نمونه های بعدی واحد های دیگر پول به سفارش کشورها ساخته شود.


شاید برای کسی که می خواهد تنها يک نوشیدنی خنک و يا چای گرم بنوشد چندان مهم نباشد که فن آوری ساخت ماشین فروش خودکار از نوع لمسی باشد يا خیر. اما جنبه فانتزی اين محصول به عنوان يک ترفند تبليغاتی برای جذب مشتری بسيار جالب است.


touch2_narenji_ir.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.