سه شنبه , 15 آذر 1401

ماشینی فوق‌العاده: پیمودن 1کیلومتر در 10ثانیه!! (+عکس)

ماشینی فوق‌العاده: پیمودن 1کیلومتر در 10ثانیه!! (+عکس)
شیشه‌های این ماشین از جنس تیتانیوم ساخته شده برای اینکه اگر از جنس‌های معمولی استفاده میشد در سرعت‌های بالا و هنگامی که فرضآ یک پرنده به شیشه ماشین برخورد کند می‌تواند یک فاجعه رخ دهد اینگونه فرض کنید که…
گران ترین، پر سرعت ترین ماشین دنیا با قیمتی نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان . مدل جدید بوگاتی ویرون چنین لقبی را به خود اختصاص داده است . این ماشین 1.53 میلیون دلار قیمت دارد و قدرتی معادل ۱۰۰۱ اسب بخار را یدک میکشد.

این ماشین قدرت رسیدن به سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد. این ماشین ظرف مدت ۱ ثانیه ۱۰۰ متر را طی می‌کند شیشه‌های این ماشین از جنس تیتانیوم ساخته شده برای اینکه اگر از جنس‌های معمولی استفاده میشد در سرعت‌های بالا و هنگامی که فرضآ یک پرنده به شیشه ماشین برخورد کند می‌تواند یک فاجعه رخ دهد اینگونه فرض کنید که یک گلوله به سمت شما شلیک شده است. در این لحظه که شما در حال خواندن این متن هستید از این ماشین یک و نیم میلیارد تومانی تنها ۴ مدل به فروش رفته است.

البته شاید فکر کنید چه کسی چنین پولی بابت یک ماشین هزینه می‌کند؟ آلسدیار استوارت مدیر فروش و بازاریابی بوگاتی می‌گوید که تمایلی ندارند که درباره مشتری‌هایشان صحبتی کنند.


ماشینی فوق‌العاده: پیمودن 1کیلومتر در 10ثانیه!! (+عکس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.