سه شنبه , 1 فروردین 1402

لباس عروس و توصیه های مخصوص

اگر اين روزها داريد به مراسم ازدواج تان نزديک مي شود مرور کردن ليست زير و انجام کارهاي آن مي تواند حسابي بهتان کمک کند.

آماده شدن براي روز مراسم ازدواج، براي بسياري از عروس خانم ها استرس آور است و دايم نگران هستند که مبادا کاري را از قلم بيندازند. براي اينکه خيلي بهتان فشار نيايد، توصيه اول اين است که از خودتان انتظارات منطقي داشته باشيد و هميشه درصدي را براي بي نظمي برنامه ها در نظر بگيريد. اما از اين که بگذريم، توصيه هايي است که مي تواند کمک تان کند.

دو روز قبل لباستان را بخار دهيد
احتمالاً لباس عروسي تان را چند ماه قبل دوخته ايد يا سفارش داده ايد و حالا چند ماه است که داخل روکش هاي ويژه بسته بندي است تا کثيف نشود ولي بايد بگوييم که اگر الان آن را باز کنيد حتماً چروک شده است. حتي ممکن است تورهاي آن خم شده باشد. براي اينکه لباستان براي روز عروسي آماده باشد بايد يک يا دو روز قبل از آن لباستان را بخار دهيد. مي توانيد اين کار را به مزون لباس عروستان بسپاريد و يا يک خشک شويي مطمئن پيدا کنيد. همچنين اگر شما دستگاه بخار شو در منزل داريد، مي توانيد اين کار را خودتان در منزل انجام دهيد. پيشنهاد ديگر ما اين است که لباستان را در حمام قرار دهيد و حمام را پر از بخار کنيد. اين ساده ترين روش بخار دادن لباس در منزل است.


تورتان را آويزان کنيد
تورهاي عروسي معمولاً از گروه تور هاي ظريف هستند که به صورت حاشيه دار در مزون هاي لباس عروس به فروش مي رسند. نکته اصلي اين است که تور هاي حاشيه دار و بلند در عکس هاي عروسي شما زيباتر به نظر مي رسند، پس توصيه ما اين است که اين تورها را انتخاب کنيد. براي اينکه لازم نباشد تورتان را اتو کنيد چند روز قبل از عروسي تورتان را از پوشش در آوريد و در يک جاي بلند در منزل بياويزيد، بطوريکه حاشيه هاي آن به طرف زمين آويزان باشد. با اين روش تور شما خود به خود باز خواهد شد و خبري از چين و چروک در آن نخواهد بود.


به کفش عروسي تان عادت کنيد
دو سه روز قبل از ازدواج تان بد نيست که کفش عروسي تان را در منزل بپوشيد و با آن راه برويد. با اين روش پاهاي شما به پوشيدن يک کفش پاشنه بلند نه چندان راحت خو مي گيرد. توصيه ديگر ما اين است که براي زير لباس عروستان، يک کفش پاشنه يک تکه بخريد مثل صندل هاي حصيري که در بازار است. با اين روش سطح اتکاي شما روي زمين زيادتر شده و در روز مراسم ازدواجتان راحت تر گام خواهيد برداشت.


دنباله دار ها روي صندلي عقب بنشينند
اگر لباس عروس شما دنباله بلندي دارد، توصيه ما اين است که روي صندلي عقب ماشين عروس بنشينيد چون با اين روش دنباله لباس شما کمتر چروک مي شود. سعي کنيد در صندلي عقب اتومبيل به سمت دري که قرار است از آن خارج شويد بنشينيد و دنباله لباستان را به سمت ديگر صندلي اتومبيل پهن کنيد. با اين روش وقتي از اتومبيل خارج مي شويد اول خودتان پايين مي آييد و سپس لباس عروس شما و دنباله اش از ماشين خارج خواهد شد. مي توانيد از يکي از اعضاي خانواده تان بخواهيد که به شما در پياده و سوار شدن از ماشين عروس کمک کند.


امسال تاج عروس مد نيست
اگر دنبال تاج هستيد، بد نيست بدانيد که امسال گذاشتن تاج چندان مد نيست و بيشتر در طراحي لباس عروس، آرايش زيباي موها، جاي تاج و گلسرهاي آن چناني را گرفته است. اگر هم بدنبال خريد تاج هستيد و دوست داريد حتماً لباس عروس و تور عروسي تان را با يک تاج کامل کنيد، توصيه ما اين است که دنبال تاج هاي ظريف و کوچک باشيد که شما را ظريف تر و زيبا تر نشان دهند.


لباس عروسي تان را کوتاه نکنيد
براي بسياري از عروس خانم ها پيش آمده است که لباس عروسي شان بلند تر قدشان است. در اين شرايط اولين و ساده ترين کاري که به نظر مي رسد، اين است که لباس عروسي تان را از پايين کوتاه کنيد ولي شايد اگر پول زيادي بابت لباس عروسي تان پرداخته باشيد، دلتان نيايد که آن را کوتاه کنيد. يک روش ساده اين است که لباستان را از ميان تور هاي آن بالا بکشيد و کوک بزنيد. البته اين کار را به يک خياط ماهر بسپاريد. به اين ترتيب هم لباستان را کوتاه و مناسب خودتان کرده ايد و هم پارچه آن را نبريده ايد.


لباس تان را تا روز مراسم نپوشيد
بهتر است لباس تان را تا روز مراسم عروسي تان نپوشيد چون همه دوست دارند شما را در لباس عروس ببينند و ديگر روز مراسم آن جذابيت و تازگي را نداشته باشيد. بنابراين توصيه ما اين است که لباس عروسي تان را تا نزديک روز مراسم در منزل خياطتان و يا در مزون بگذاريد. اين افراد حتي بهتر از شما لباس عروس تان را در شرايط مناسب نگهداري خواهند کرد. در اين مکان ها معمولاً مانکن هاي مصنوعي و يا کمد هاي بلند و بزرگ وجود دارد که لباستان در آنجا آويخته مي شود.


موها و تاج تان را کنترل کنيد
بهتر است چند روز مانده به مراسم ازدواج تان، تور و تاج تان را به آرايشگاه ببريد و آن را به آرايشگرتان نشان دهيد تا مناسب با آن مدلي مناسب براي موهايتان انتخاب کند. در عين حال مي توانيد در اين قرار ملاقات درباره اينکه موهايتان را تيره و روشن کنيد، مش و يا هاي لايت کنيد و يا حتي چه مدل شينيوني را مي پسنديد با او مشورت کنيد تا روز عروسي از مدل موها و تناسب آن با تاج و تور و لباس عروسي تان راضي باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.