دوشنبه , 7 بهمن 1398

قطعی شدن حضور امید نوروزی در المپیک

قطعی شدن حضور امید نوروزی در المپیک

نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران موفق شد با صعود به دیدار نهایی رقابت های گزینشی المپیک در قزاقستان، سهمیه المپیک ریو را از آن خود کند.

در ادامه رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک که در آستانه قزاقستان در حال برگزاری است، امید نوروزی فرنگی کار وزن ۶۶ کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف ‘راویندر’ از هند رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با نتیجه 11 بر یک شکست دهد و ضمن راهیابی به فینال این مسابقات، چهارمین سهمیه کشتی فرنگی ایران در رقابت های المپیک را بدست بیاورد.

نوروزی پیش از این در دور نخست مقابل ‘آمان نازاروف’ از ترکمنستان با نتیجه هشت بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل ‘پان ژنگ’ از چین دارنده مدال های طلا و برنز آسیا در یک مسابقه حساس و نفسگیر در حالی که ابتدا با نتیجه صفر بر 6 عقب بود، با نتیجه 7 بر 6 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

کمیل قاسمی آزادکار سنگین وزن ایران دیگر نماینده ایران در روز پایانی این رقابت ها بود که موفق شد ششمین سهمیه المپیک را برای کشتی آزاد ایران بدست بیاورد و خیال خادم را از کسب سهمیه کامل تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های المپیک راحت کند.

حمید سوریان و بشیر باباجان زاده دو فرنگی کار دیگر ایران در این رقابت ها بودند که با باخت مقابل رقبا در همان دور نخست از رسیدن به سهمیه المپیک بازماندند هر چند کشتی فرنگی ایران می تواند برای رسیدن به دو سهمیه باقیمانده المپیک در دو رویداد مغولستان و ترکیه که اردیبهشت سال جاری برگزار می شود شرکت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *