یکشنبه , 6 آذر 1401

قدیمی‌ترین کتاب چاپی دنیا بازسازی می‌شود + عکس

قدیمی‌ترین کتاب چاپی دنیا بازسازی می‌شود + عکس

کتاب «دیاموند سوترا» اولین کتاب چاپی دنیا محسوب می‌شود که قدمت آن به سال 868 بعد از میلاد بر می‌گردد و در عین حال از جمله آثار…
قدیمی ترین کتاب چاپی دنیا با عنوان «دیاموند سوترا» که درباره بودیسم نوشته شده، توسط فرانسز وود؛ نویسنده، تاریخ‌نگار و رییس بخش چین در کتابخانه بریتانیا بازسازی می‌شود.
کتاب «دیاموند سوترا» اولین کتاب چاپی دنیا محسوب می‌شود که قدمت آن به سال 868 بعد از میلاد بر می‌گردد و در عین حال از جمله آثار خطی عنوان می‌گیرد که سر مارک اورل یکی از ماجراجویان انگلیسی در سال 1907 آن را در غاری در شمال چین کشف کرد و طی مناقشه‌ای آن را از چینی‌ها گرفت.

قدیمی‌ترین کتاب چاپی دنیا بازسازی می‌شود + عکس

بر این اساس “فرانسز وود” که مدت‌ها درباره چین به مطالعه و نگارش کتاب پرداخته، سرپرستی نسخه خطی این کتاب را به عهده گرفته و در همین رابطه امروز یکشنبه در رسانه‌ها درباره کتاب صحبت خواهد کرد.
لازم به ذکر است که دو کتاب «آیا مارکوپولو به چین سفر کرد؟» و «اولین امپراتور چین» از جمله کتاب‌هایی به شمار می‌روند که توسط سرپرست بازسازی قدیمی‌ترین کتاب دنیا به نگارش درآمده است.

قدیمی‌ترین کتاب چاپی دنیا بازسازی می‌شود + عکس

همچنین کتابخانه بریتانیا که محل نگهداری “دیاموند سوترا” است، نسخه الکترونیکی این کتاب را برای نمایش در وب سایت خود قرار داده و بر این اساس خوانندگان می‌توانند به صورت مجازی صفحات آن را مشاهده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.