شنبه , 8 بهمن 1401

عکس: معذرت خواهی از نوع ژاپنی

رييس و مديران شركت “نيروي برق توكيو ” از روستاييان آسيب ديده از تشعشعات راديو اكتيو نيروگاه اتمي فوكوشيما عذرخواهي كردند .

به گزارش آخرین نیوز به نقل از عصر ايران “ماساتاكا شيميزو ” ( نفر وسط) رييس شركت نيروي برق توكيو و مديران ارشد اين شركت كه مالك و مدير نيروگاه برق ” داي ايچي ” فوكوشيما هستند در برابر مردم آسيب ديده روستاي ” نامي ” كه از خانه و كاشانه شان آواره شده و براي اسكان موقت به اردوگاهي در ” نيهونماتسو ” منتقل شده اند حاضر شدند و در برابرشان به خاک افتاده و بابت قصورهايي كه در اداره نيروگاه داشتند‌، عذرخواهي کردند.

اين در حالي است كه مشكلات به وجود آمده در نيروگاه بر اثر زلزله اي 9 ريشتري و سونامي سهمگين پس از آن كه در تاريخ بي نظير بود رخ داد .

عکس: معذرت خواهی از نوع ژاپنی


روستاي اين آوارگان در مجاورت نيروگاه توليد برق هسته اي ” داي ايچي ” فوكوشيما است كه مالكيت آن متعلق به شركت نيروي برق توكيو است . روستاي “نامی” هم اكنون به دليل خطر تشعشعات راديواكتيو تخليه شده و ساكنان آن براي اسكان به اردوگاهي در نيهونماتسو منتقل شده اند . پس از زلزله و سونامي 11 مارس ژاپن دهها هزار نفر از ساكنان مناطق نزديك به نيروگاه فوكوشيما خانه و كاشانه خود را رها كرده و براي اسكان موقت به ديگر مناطق ژاپن منتقل شده اند .

فرهنگ عذرخواهي در صورت عدم موفقيت سنتي ديرين در ميان مديران ژاپني است.

بعد از تحریر:
به نظر می رسد مسوولان ژاپنی برای این که درگیر چنین صحنه هایی نشوند و در برابر قصورها و تقصیرهایشان ، نه تنها عذرخواهی نکنند بلکه طلبکار و شاکی هم بشوند ، می توانند برای سپری کردن یک دوره کارآموزی تضمینی به یکی از کشورهای خاورمیانه در شمال خلیج فارس بروند…زود راه می افتند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.