شنبه , 5 آذر 1401

عکس: حمله ابابیل به سپاه ابرهه

پروژه سینمایی «محمد(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی پس از حدود سه سال مراحل مقدماتی و پیش‌تولید در آستانه آغاز مرحله فیلمبرداری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی پروژه، اولین مرحله‌ شروع به‌ کار این فیلم از مهرماه سال 1386 با فعالیت گروه تحقیق آغاز و اولین نسخه فیلمنامه نوروز 1388 آماده شد.

طبق پیش‌بینی و برنامه‌ریزی گروه سازنده، دوره‌ پیش‌تولید پروژه «محمد(ص)» از خردادماه 1389 تا شهریورماه 1390 تعیین شد، تا در پایان این مرحله فیلمبرداری آغاز شود.

مرحله‌ فیلمبرداری شش‌ماه طول می‌کشد و تخمین زده می‌شود فیلم برای ماه‌های پایانی سال 1391 آماده نمایش شود. در طول مدتی که مرحله پس از تولید سپری می‌شود، فعالیت‌های لازم برای انجام پیش‌تبلیغات و آماده‌سازی مقدمات پخش جهانی اثر انجام خواهد شد.

بناست سه‌گانه‌ای سینمایی و مستقل از هم تولید شود که به مقاطع مختلف حیات پیامبر اسلام (ص) بپردازد. در اولین فیلم، قصه از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد حضرت آغاز می‌شود و در 12 سالگی ایشان به‌پایان می‌رسد.

جمعی از عوامل بین‌المللی برای به‌سامان رساندن این پروژه دعوت به همکاری شده‌اند و اینک در کنار همتاهای ایرانی‌شان مشغول به‌کارند.

عکس: حمله ابابیل به سپاه ابرهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.