جدیدترین مطالب

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

به گزارش پی سی پارسی : عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

ناصرالدین شاه در میان سالی

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

ناصرالدين شاه چهارمين پادشاه سلسله قاجار نزديك نيم قرن از تاريخ 14 شوال 1264ق تا 17 ذي‌القعده 1313ق در ايران سلطنت كرد،

ناصرالدین شاه در حال آرایش

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

ناصرالدین شاه یکبار در سال ۱۲۶۸ هجری قمری توسط گروهی از تابعین شیخ علی ترشیزی از جمله علمای بابی مورد سوء قصد قرار گرفت.

ناصرالدین شاه در تفرج

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

مورخان یکی از دلایل نارضایتی عمومی از شاه قاجار را امتیازات فراوانی می‌دانند که وی به خارجی ها پیش کش می کرد؛ از جمله وی در سال ۱۲۶۹(۱۳۰۹) طی قراردادی مالکیت صنعت تنباکو را به جرالد تالبوت انگلیسی واگذار کرد.

ناصرالدین شاه در اروپا

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

یکی دیگر از دلایل نارضایتی از او سفرهای پر خرج وی به اروپا بود که مخارج آن معمولا از امتیزاتی که وی به اروپائیان می داد تامین می شد؛ او نخستین بار در ۱۲۵۲ هجری شمسی و بعداً دوباره در ۱۲۵۷ و برای آخرین بار در ۱۲۶۸ (که در آن بازدیدی کامل از ناوگان جنگی بریتانیا کرد) به اروپا سفر کرد.

پرتره ناصرالدین شاه قاجار

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

می گویند سیستم پستی، حمل و نقل قطار، و انتشار روزنامه و بانک شاهنشاهی ایران از جمله سوغات سلطان صاحب قران از سفر فرنگ به کشور بود.

ناصرالدین و ملازمان شاهی

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

یکی دیگر از سوغات های شاه به ایران دوربین عکاسی بود؛ شاه در سفر فرنگ با این وسیله جدید آشنا و به آن علاقمند شد.

عکاسی شاه از اندرونی

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

یکی از تفریحات اواخر عمر شاه مقتول، عکاسی از اندرونی خود بود. تعداد زیادی عکس در همین زمان توسط وی گرفته شده است.

میرزای کرمانی قاتل شاه

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

میرزا از هوادارن سید جمال بود. شغل او فروش اجناس و منسوجات به خانواده‌های اشراف و دربار بود و در برخی از داد و ستدها از همین رو متضرر شده بود و مشتریانش زیر وعده خود زده و مبلغ توافق شده را به او نپرداخته بودند. دولت آبادی، یکی از ناظران، لحظه ترور شاه را چنین روایت می کند: «در مدرسه نشستیم و منتظر رفتن شاه شدیم که یک دفعه دیدیم در‌ها را می‌بندند و می‌گویند شاه را تیر زده‌اند. چون تا یک اندازه احتمال صدور این امر را از میرزا رضا می‌دادیم، رفتیم دم منزل او که استعلامی کنیم. شخصی فراش آنجا ایستاده گفت آقایان زود بروید و در اینجا نمانید که برایتان خطر دارد. باری فورا از دور سلامی به حضرت عبدالعظیم داده و روانه شهر شدیم. دربین راه کالسکه شاهی را دیدیم که با سوار زیادی به شهر می‌آورند. به فاصله پانصد قدم میرزا رضا را در درشکه سوار کرده متجاوز از پانصد نفر سوار اطراف او را گرفته می‌آوردند به شهر و میرزا رضا با ‌‌نهایت قوت قلب و یک اطمینانی که از جبهه بیگناهان مشهود می‌شد به اطراف خود می‌نگریست و نظاره مردم می‌کرد.»

مراسم تشییع شاه قاجار

عکسهای کمیاب از ناصرالدین شاه قاجار

گفته می‌شود اسلحه استفاده شده برای ترور وی بسیار کهنه و فرسوده بوده که اگر شاه پالتوی ضخیم‌تر پوشیده بود یا از فاصله‌ای دورتر به وی شلیک شده بود او از این سو قصد جان سالم به در می‌برد. گفته شده‌است که آخرین شاه در آخرین لحظات گفته:«من بر شما جور دیگری حکومت خواهم کرد اگر زنده بمانم ».

منبع: فرارو

تگ هاي مطلب:
براي اين مطلب هيچ تگي نوشته نشده است
  دسته بندی : عکسهای ديدنی                   امتیاز : 4 امتیاز این مطلب 4                    تعداد بازديد اين مطلب : 25018                        تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۱۷
جدید ترین مطالب دسته بندی عکسهای ديدنیعکسهای ديدنی
وقتی مارمولک ها زبان درازی میکنند وقتی مارمولک ها زبان درازی میکنند :   به گزارش باشگاه خبرنگاران، این تصاویر لحظه‌ای را نشان می‌دهند که دو مارمولک خانگی پلنگی پرو به عکاسی که پشت دوربین بود، زبان‌درازی کردند.
تصاویر حیوانات عجیب تصاویر حیوانات عجیب :    
گزارشی از ورود نمادین کاروان حسینی به کربلا گزارشی از ورود نمادین کاروان حسینی به کربلا :   همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، مراسم ورود نمادین کاروان حسینی به سرزمین کربلا در شهرهای مختلف کشور برگزار شد.  مراسم ورود نمادین کاروان ح
تصاویر بسیار زیبا از جغد تصاویر بسیار زیبا از جغد :   در این بخش پی سی پارسی تصاویر زیبا و دیدنی از جغد را گرداوری کرده است.    
تصاویر زیبا از اسمان شب و پرستاره تصاویر زیبا از اسمان شب و پرستاره :   به گزارش پی سی پارسی در ادامه تصاویری زیبای  فوق العاده از اسمان شب و پرستاره که یک عکاس ماهر در سفرهای خود گرفته خواهید دید. «بن کوفمَن
تصاویری از ستاره های کهکشان راه شیری تصاویری از ستاره های کهکشان راه شیری :   پی سی پارسی عکس های بسیار زیبا از کهکشان راه شیری را برای شما گرد اوری کرده که خواهید دید.
تصاویر زیبای طبیعت تصاویر زیبای طبیعت :  
عکس های جدید و زیبا از غروب و طلوع خورشید عکس های جدید و زیبا از غروب و طلوع خورشید :   پی سی پارسی تصاویری زیبا از غروب افتاب را برای شما گرداوری کرده که در ادامه خواهید دید.  
تصاویری از طوطی های زیبا تصاویری از طوطی های زیبا : در ادامه پی سی پارسی تصاویری زیبا از طوطی ها را برای شما گرد اوری کرده که خواهید دید.      
تصاویر کشتی گرفتن دوتا اژدها تصاویر کشتی گرفتن دوتا اژدها : دو مارمولک عظیم الجثه که وزنی حدود ۲۰۰ پوند داشتند در باغ وحش اندونزی کشتی گرفتند. شاهدان مسابقه این دو مارمولک می‌گویند: کشتی این دو حیوان نزدیک به ۳
X