جمعه , 24 آبان 1398

عکسهایی از احمد رضایی فرزند محسن رضایی

عکسهایی از احمد رضایی فرزند محسن رضایی

احمد رضایی (راست) همراه با پدرش محسن رضایی.

مجمع تشخیص مصلحت نظام روز یکشنبه اعلام کرد که احمد رضایی، فرزند محسن رضایی، دبیر این مجمع، در هتلی در دوبی به «طرز مشکوکی» جان باخته است. احمد رضایی در دور اول ریاست جمهوری محمد خاتمی به آمریکا پناهنده شده بود.

شهرام گیل آبادی، معاون اطلاع رسانی دبیرخانه مجمع در گفت و گو با وب سایت محسن رضایی گفته است: «احمد رضایی که در هتل گلوریای دوبی در طبقه ۱۸ اتاق ۲۳ اقامت داشته، به طرز مشکوکی درگذشته است.»

آقای گیل آبادی گفته است که این موضوع در حال بررسی است و به محض تکمیل اطلاعات، جزییات آن منتشر خواهد شد.

در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام پلیس دوبی گزارش داده که احمد رضایی احتمالا خودکشی کرده است.

این مقام گفته است، جسد آقای رضایی اواخر روز جمعه و در حالی پیدا شد که مچ دست چپ او بریده شده بود.

این مقام پلیس دوبی که نخواست نامش فاش شود، افزوده است که شواهدی دال بر حمله به احمد رضایی وجود ندارد و موضوع خودکشی او در دست بررسی است.

سایت محسن رضایی در خبر خود، درگذشت پسر محسن رضایی را «همزمان با شهادت جمعی از همرزمان محسن رضایی» عنوان کرده است که ظاهرا اشاره آن به کشته شدن شماری از نیروهای سپاه پاسداران در انفجار روز شنبه در یک پادگان نظامی در اطراف ملارد کرج است.

محسن رضایی که در طیف اصولگرایان جمهوری اسلامی قرار دارد از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران است که در انتخابات دهم ریاست جمهوری از رقبای محمود احمدی نژاد بود.

احمد رضایی، پسر ارشد محسن رضایی، در سال ۱۳۷۷، دور نخست ریاست جمهوری محمد خاتمی، از طریق دوبی به آمریکا گریخت و در آنجا به موضعگیری های تندی علیه مقام های جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وی سال ۱۳۷۷ در گفت و گو با صدای آمریکا، قتل های زنجیره ای را طراحی شده در بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران و با همکاری اکبر هاشمی رفسنجانی عنوان کرده بود.

احمد رضایی گفته بود: «تمام این تحولات و ترورهایی که در جمهوری اسلامی ایران رخ می دهد، در دفتر آقای خامنه ای تصمیم گیری می شود. حتی درباره کارهای تروریستی در سایر نقاط دنیا ایشان تصمیم می گیرد با مشورت آقای رفسنجانی.»

محسن رضایی درباره فرار فرزندش گفته بود که افرادی از آمریکا نزد او آمدند و خود را عضو ناسا معرفی کردند و پسرم را اغفال کردند.

احمد رضایی در سال ۱۳۸۴ در سکوت کامل به ایران بازگشت و یکسال بعد، در اوایل اسفند ۱۳۸۵ محسن رضایی تایید کرد که پسرش به کشور بازگشته است.

آقای رضایی در برنامه تلویزیونی «مردم ایران، سلام» در پاسخ به پرسش مجری برنامه که از وضعیت پسرش پرسید، گفت: «ایشان قریب یک سال است پس از درمان و حضور در آمریکا به ایران برگشته و مشغول فعالیت و زندگی در ایران است.»

بر اساس گزارش رسانه های نزدیک به محافظه کاران از جمله سایت رجانیوز، احمد رضایی در زندگی خود چهار بار ازدواج کرده بود که دو همسر وی پس از فرار از ایران، آمریکایی و سپس کره ای بودند.

سایت های خبری در سال ۱۳۸۸ بار دیگر گزارش دادند که وی از همسر چهارم ایرانی خود جدا شده و به آمریکا بازگشته است.

عکسهای منتشر نشده از حضور مرحوم احمد رضایی میرقائد و پدرش در منزل سردار سرلشگر شهید علی هاشمی در اهواز / سال 85

عکسهایی از احمد رضایی فرزند محسن رضایی

عکسهایی از احمد رضایی فرزند محسن رضایی

عکسهایی از احمد رضایی فرزند محسن رضایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *