چهارشنبه , 9 بهمن 1398

علت پير به نظر رسيدن خانم ها در زمستان ..

علت پير به نظر رسيدن خانم ها در زمستان ..

يك گروه از متخصصان زيبايي اعلام كردند با فرا رسيدن فصل زمستان چشمان زنان نزديك به 5 سال پيرتر از فصول ديگر به‌نظر مي‌رسد. به گزارش برترین ها در اين فصل به‌دليل كاهش نور خورشيد و تغييرات هورموني، ويتامين D كمتري در بدن زنان توليد مي‌شود كه اين عامل باعث مي‌شود زير چشمان آن‌ها تيره‌تر از قبل به‌نظر برسد. باز هم به‌دليل كاهش شدت نور آفتاب، پوست انسان در اين فصل روشن‌تر مي‌شود كه اين عامل تيرگي زير چشم‌ها را آشكارتر مي‌كند.

متاسفانه از بين بردن اين لكه‌ها و پف‌هاي تيره رنگ دشوارتر از چين و چروك‌هاي روي پوست صورت هستند و همين عامل نگراني زيادي را براي زناني كه دچار اين مشكل هستند به‌وجود مي‌آورد. در زير چشم رگ‌هاي بسيار ريزي وجود دارند كه خون را زير پوست به گردش درمي‌آورند. بر اثر عوامل خاصي اين رگ‌ها به رنگ آبي تيره در مي‌آيند و شكلي مشابه با كبودي را به‌وجود مي‌آورند. در زمستان به‌دليل رنگ پريدگي پوست و كمبود ويتامين D اين لكه‌ها بيشتر به چشم مي‌آيند.

معمولا 10 درصد از زنان با اين مشكل مواجه هستند و معمولا استفاده از كرم‌ها و محصولات آرايشي را تنها راه برطرف‌كردن تيرگي زير چشم مي‌دانند اما بهترين راه مبارزه با اين لكه‌ها اين است كه زنان سعي كنند در فصل زمستان بيشتر در معرض نور خورشيد باشند و ويتامين D بيشتري نيز مصرف كنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *