دوشنبه , 2 بهمن 1396
خانه / آشپزخانه / غذای ایرانی / طرز تهیه مرغ کره ای

طرز تهیه مرغ کره ای

طرز تهیه مرغ کره ای

مرغ را به روش مردم کره تهیه کنید.
مواد لازم برای طبخ مرغ به روش کره ای :

برنج سوخاری۲ فنجان
روغن کنجد۱ قاشق غذاخوری
عسل۱ قاشق غذاخوری
سینه مرغ بدون پوست و استخوان۴ تکه


مواد لازم برای سالاد:

خیار با پوست۲ فنجان
هویج۲ فنجان
مخلوط سالاد کلم۲ فنجان
شکر۱ قاشق غذاخوری
نمکیک چهارم قاشق چایخوری
سرکه برنجنصف فنجان
روغن کنجد۱ قاشق غذاخوری


مواد لازم برای سس:

عسل۱ قاشق غذاخوری
سرکه برنج۱ قاشق غذاخوری
سس سویا۱ قاشق غذاخوری
ریشه زنجبیل خرد شده۱ قاشق غذاخوری

نحوه طبخ مرغ کره ای :

فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. یک ظرف مخصوص فر برداشته و آن را با فویل بپوشانید. یک توری فلزی مخصوص پخت برداشته و روی فویل قرار بدهید و روی آن اسپری پخت بزنید.

برنج ها را داخل غذاساز ریخته و دکمه استارت را بزنید تا خوب پودر شوند. بعد روغن کنجد و عسل را داخل یک کاسه متوسط ریخته و مخلوط کنید، بعد مرغ را اضافه کرده و خوب هم بزنید. برنج پودر شده را کم کم اضافه کرده تا مرغ ها به آن آغشته شوند. در آخر مرغ ها را روی توری فلزی چیده و داخل فر بگذارید.

بگذارید برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل فر بماند تا آب مرغ ها گرفته شده و قسمت ضخیم تر مرغ بپزد.

در حالی که مرغ ها دارند می پزند، خیار، هویج، مخلوط سالاد کلم، شکر و نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. درب ظرف را گذاشته و بگذارید برای ۱۰ دقیقه در دمای اتاق به همان حالت بماند. بعد مخلوط را فشار بدهید و دوباره به کاسه برگردانید، حالا نصف فنجان سرکه و یک قاشق روغن کنجد را اضافه کرده و هم بزنید . درب ظرف را گذاشته و بگذارید داخل یخچال تا زمانی که آماده سرو شود.

یک ماهیتابه برداشته و مواد لازم سس را با هم داخل آن مخلوط کنید. حرارت را زیاد کرده تا جوش بیاید، بعد از جوش آمدن حرارت را کم کرده و ۴ تا ۵ دقیقه صبر کنید تا سس غلیظ شود.

مخلوط سالاد کلم را از یخچال درآورده و فشار بدهید تا آب اضافه ی آن خارج شود، بعد بین بشقاب ها آن را تقسیم کنید و روی هر کدام یک سینه مرغ بگذارید. سس را روی آن پخش کرده و فورا سرو کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *